Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csotányok felmásznak éjjel az...

Csotányok felmásznak éjjel az ágyra?

Figyelt kérdés

Nem rég a fürdőben találtam egy csótányt, nem sikerült elkapnom sajnos... most félek, hogy éjszaka rám mászik.

Félnek annyira, hogy az ágyra nem másznak fel? vagy én féljek, hogy összetalálkozom vele az ágyamban? mivel irtsam ki?! :S


2011. máj. 21. 00:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Felmászik az mindenhová. De elsősorban élelmet keresnek. Ha még nem szaporodtak el nagyon, akkor a szobát valószínűleg békén hagyják.
2011. máj. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
19%
Dehogy másznak az ágyra! Egyszer félnek az embertől, másodszor hulladékevők csak oda mennek ahol valami ehető van!
2011. máj. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
köszi a választ, sajnos nagyon bogár fóbiám van:S
2011. máj. 21. 01:07
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Akkor a fürdőbe miért mentek be, ha élelmet kerestek? Valószínűleg ott sem találtak...

Hát szerintem simán rád mászik éjjel, de ne aggódj, mert te nem veszed észre. Én is undorodom a bogaraktól, de jobb nem is gondolni rájuk. Álmodban sem esznek meg, hidd el :)

2011. máj. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%
A csótányt teljesen kiirtani? :D A legjobb túlélő a világon! Ha egyszer megjelent, akkor igen kicsi az esélye, hogy végleg ki tudod őket paterolni a lakásból! :D Egyébként meg semmi értelme félni tőlük. Ugyanis belőled egy szemet nem fognak enni! Ja, és de igen, felmásznak az ágyra is! De főleg a konyha és a fürdő a tartózkodási helyük! A kaját rendesen zárjátok el!
2011. máj. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%

A csótány az atomrobbanást is túléli... :D szívós kis dög.


És élelmet lehet, hogy keresnek, de mivel nem tudják, hogy hol van, ezért megnézik az ágyadon is, és rajtad is.


Félnek az embertől, de ha alszik, nem fogják tudni, hogy az egy ember... vagy miért, a pók már egyből ugrik el, ha közelítesz felé, kedves nem tudom hányas hozzászóló?:)


Rád mászik ha a szobádban is vannak, de ha sok lenne, már észrevetted volna őket ott is. Nagy valószínűséggel nincs annyi, hogy aggódnod kellene, meg egyébként sem bántanak...


És egy kis megnyugtató tényközlés a végére. Tudtad, hogy egy ember átlagosan akár 10 pókot is megehet álmában? Miközben alszol sok minden mászik keresztül rajtad, a pók, meg akár bele az orrodba, de onnan rossz helyre kerül, és odahal :) Ez természetes... mint hogy ebben a pillanatban is több százezer poratka hemzseg RAJTAD. Ne félj az állatoktól.

2011. máj. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Csótányírtó bácsit megkérdeztem múltkor, a vizeshelyégeket (konyha, fürdőszoba) szokták beszórni írtószerrel, ill. még ami ehhez közvetlenül kapcsolódik (pl. előszoba), mert oda esetleg még elballag.


A hálószobád nem hiszem, h érdekelné őket :))

Ha a csótiirtóbácsi ezt mondta, akkor nem kell aggódni, aludj nyugodtan.

2011. máj. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

01:34 ez szemét ijesztgetős válasz, ráadásul még hülyeségeket is írsz.

pl. aki alszik, arról nem tudják a rovarok, hogy ő ember? Persze, mert csak akkor ismernek fel, ha hangosan bemutatkozol. A szúnyog se csíp meg éjjel, mert nem ismeri fel, hogy ember vagy, ugye :)

2011. máj. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
....komolyan mondom jó ide feljönni ,az ember kicsit vidámabb lesz.........jó éjjt!!!!!!!!
2011. máj. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 tabaki ***** válasza:
100%

Szerintem fölmásznak azok mindenhová, én egyszer az íróasztalomon álló üvegpohárban találtam egyet, odacsalta a kólamaradék. De abban is biztos vagyok, hogy mire félig-meddig felébredsz, már elszelel.Az embert egyébként nem bántja, és félős. Elvileg mindenféle csalival csapdába tudnád csalni, de tényleg jellemzően társas rovar, ha speciel hozzád csak ez az egy tévedt (még) be, kár lenne áthívni a szomszédból a többit...

A kiirtása nem könnyű dolog, meg nem is korlátozható egy lakásra.Legalábbis az egész épületnek kell összefognia, és profi féregirtó céggel elvégeztetni a munkát. Arra is számítani lehet, hogy előbb-utóbb újra megjelennek, hiszen az előző turnus is nyilvánvalóan azért ment oda, mert az csótánynak való hely.Ha nedves, meleg helyiséget találnak, az például jó nekik, valszeg ezért találkoztál te is a fürdőben a magadéval. Emiatt egyébként vélhetőleg éppen a hálószobában van a legkisebb esély a csótányjárásra, ha ez megnyugtat...

2011. máj. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!