Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan küzdhetném le?

Hogyan küzdhetném le?

Figyelt kérdés
Utálom a bogarakat és szinte az összeset(talán a katica nem). Alig merek a lakásból kimozdulni,ha igen óránként kérdezem van e rajtam bogár vagy vmi. Semmi okom szinte félni,de ezzel a fóbiámmal mindenkit az őrületbe kergetek. Nem tudom,hogy tudnám legyőzni. Anyum szerint már tiszta beteges vagyok.:S Lécci segítsetek,mondjatok vmit.
2011. máj. 21. 23:33
 1/9 anonim válasza:

Hááát, én is rettegek a legtöbb rovartól + póktól. Bár amióta gyerekeim vannak, azóta szoktatom magam, és szerintem sokat javult a helyzet, szóval nem kilátástalan!!! Olvastam erről, h állítólag genetikailag kódolva vannak az ősfélelmek (ki kígyótól, ki póktól...)

Egyszer éltem együtt egy szongáliai cselőpókkal a fiam jóvoltából úgy kb 1 hónapig, minden nap kényszerítenem kellett magam, h ránézzek, egyszerűen annyira rettegtem és undorodtam már a tudattól i h ott van!!! De a végére egészen megszoktam. Azóta pl tudok a fűben egy pléden piknikezni is, azelőtt ez nem ment volna...

Szerintem valahogy próbáld te is megismerni közelebbről a félelmed tárgyát, az talán segít.

2011. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van valami állatod otthon?Vagy olyan amit szeretsz?
2011. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rovarterápia. Komolyan! :D Régebben én is nagyon féltem mindenféle ízeltlábútól, aztán egy ismerősöm javaslatára vettem magamnak "háziállatnak". Aztán ahogy nézegettem őket, rájöttem, hogy nem is olyan félelmetesek, sőt, inkább érdekesek, mondhatni szépek is. Egyre kevésbé féltem tőlük, most már simán fogdosom őket, ha kell, nincs bennem semmi félsz. Kezdj valami egyszerűvel, nekem botsáskák voltak először. Aztán most már van csótány, ördögsáska meg ezerlábú is. :)
2011. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Off rovarírtó... próbáld ki hátha "biztonságban" érzed magad.:)
2011. máj. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van kutyám meg macskám meg papagájok.

Huhh,az merész lenne és tényleg nagyon rettegek.

De az biztató,hogy nektek elmúlt. :)

Köszi a válaszokat. :)

pl.:ha felkeresnék egy pszichológust,szerintetek,mit tenne/mondana.

2011. máj. 22. 00:05
 6/9 anonim válasza:

Az első vagyok. A pszichodoki tutira megállapítaná, h fóbiád van, beteg vagy, járj terápiára meg szedjél Xanaxot és Seroxat-ot. Csak hogy oldjad a feszültséget, és kissé rózsaszínűbben lásd a világot:-)))

De viccen kívül, amennyiben a mindennapjaidban olyan mértékben befolyásol a félelmed, hogy meggátolja a normális életvitelt (pl ahogy említetted, h lassan nem tudsz kimenni a szabadba..., egyfolytában kérdezgeted, nincs -e rajtad bogár...), akkor mondhatják rád h beteg vagy.

Nem tudom, hogy a mindenki által javasolt: ISMERD MEG FÉLELMED TÁRGYÁT-on kívül tudna-e használhatót mondani/tenni...

2011. máj. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi,de tényleg irtózok tőlük,de nem tudom miért semmi,olyan bogaras dologra nem emlékszek a múltamból
2011. máj. 22. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem hogy van-e állatod.Hát..ha van akkor gondolom szereted őket,de gondolom a belsőjüket is nem csak a szépségüket.Ha bogarat látsz gondolj arra hogy lehet hogy ő is olyan kedves mint a te állataid.Ha ez nem jön be akkor gondolhatsz arra hogy te is lehetnél nagyon csúnya (bocsánat ezért..) de nem tehetsz róla és neked sem lenne jó hogyha mindenki undorodna tőled,csak mert véletlenül ilyen lettél,de különben kedves vagy.Gondolj ebbe bele hogy tényleg rossz lenne,akkor annak a szegény bogárnak is milyen rossz lehet,de őt nem csak elkerülik hanem meg is ölik.
2011. máj. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

oké,köszi :)

de olyan szúró meg minden,de belegondolok ilyenkor ebbe :)

elvileg én is megcsíphetnék vki mást,ha egy méh lennék :D

de tényleg köszi :)

2011. máj. 22. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!