Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik állatot...

Szerintetek melyik állatot könnyebb gondozni? A kutyát vagy a macskát?

Figyelt kérdés
Kertes házban élek,és már régóta szeretnék egy kis állatot,de nem tudom,melyiket könnyebb gondozni:a kiskutya vagy a kiscica?
2011. máj. 22. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Macska, egyértelmű.

Sok szempontból önellátó, ha enni-inni kap, és magadhoz szoktatod, jó dolga van, mást nem is igényel.

Lehet cirógatni, babuzsgatni, ragaszkodik hozzád, és igényli a társaságod. De nem kell a kakát szedegetni utána, nem kell sétáltatni, nevelni (nem annyit, mint a kutyát), stb.

2011. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem mindegyik egyformán igényli a törődést. A személyiségük viszont nagyon más. A kutya az hűséges a gazdihoz, a macska pedig inkább öntörvényű.
2011. máj. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
57%

Én azt tudom erre mondani, hogy nem könnyű a gondozás egyiknél sem. Iszonyat nagy felelősség, sok idő, pénz szeretet, de nagyon megéri. Nekem cicám van, 18 éves elmúlt és sok törődést igényel. Nem csak etetni kell, hanem foglalkozni is kell velük..Ha ketten vannak, akkor könnyebb a dolog, mert amikor nem érsz rá a másikat hívja magához. Nálunk így volt.

Kutya témában nem tudok felszólalni, de ott is sok mindennel kell számolni. Sétáltatás, oltások, ápolás, főleg ha fajtiszta a kutya.

Ilyen téren a macskát könnyebb nevelni, mert nem kell sétáltatni:)

2011. máj. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első kérdező: A macska után is el kell takarítani az ürülékét. Igaz sokkal tisztább állat mint a kutya, viszont ha a cica alom nem megfelelően tiszta akkor mellé fog üríteni.
2011. máj. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
macska!! van 3 kutyánk ne értsétek félre imádom őket , de hát szedni amit kipotyogtat meg sétáltatni nem mindig a legjobb :) A macskának meg csak enni kell és persze simogatni :) meg szeretni... de sztem ha egyedül élsz akkor kutyát ha nem akkor macskát attól függ h egy barátot szeretnél vagy csak egy állatot mert a macska az nem olyan h na akkor mennyünk sétálni normális esetben :D
2011. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
A macskát könnyebb meg kevesebbet eszik, de egy kutya sokkal hűségesebb. Ezért a hűségért,én inkább minden nap össze takarítok.
2011. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,sokat segítettek,így 2 macska mellett döntök.Köszönöm szépen:)
2011. jún. 2. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!