Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy vészeltétek át egy...

Hogy vészeltétek át egy szeretett kis állat elvesztését?

Figyelt kérdés
A cicám ma elpusztult, és nem tudom, mihez kezdjek a fájdalommal. Ő volt a világ legszeretnivalóbb cicája, és nem tudom feldolgozni, nagyon szerettem. :( Ti hogy vészeltétek át ezt? Annyira rossz, hogy minden nyáron kinnvoltam vele, mindig ottvolt nekem, és most nincs többé!
2011. máj. 24. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amikor meghalt a tacskónk sokat sírtunk és még évekig hallottam a körmei kopogását a márvány járólapon, de aztán jobb lett, persze néha még most is sírok, ha nagyon eszembe jut, h milyen kis vékonyka lett, meg minden, de azért már jó. De ő nem az Én kutyám volt, hanem a családé, most egy cicám van ami csak az enyém, és nem tudom, h dolgoznám fel, ha meghalna :((( Sztem szerezz be egy másik cicát. Nem helyettesíti a régit, de eltereli a figyelmed, plusz megmenthetsz egy cicát.

[link]

Én őt ajánlom, mert szegényt elhagyta a csládja, vigaszt nyújthatnátok egymásnak :)

Én szívesen befogadnám őt, de a párom nem engedi, h még egy macskát befogadjak :(

2011. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy elég forgalmas főút mellett lakunk, elég gyakoriak a macska elütések, a miénk azon ritkaság volt, aki megtanult közlekedni. Mindenképp csak kiscica jöhet szóbe, mert az orvos szerint az első 1 évben tanulnak meg közlekedni az úton. De még egy kicsit is nagyon féltenék. :(
2011. máj. 24. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem decemberben pusztult el a kutyusom több, mint 15 év után, ergo együtt nőttünk fel. Én is nagyon nehezen viseltem és őszintén a mai napig van úgy, hogy csak el fog miatta a sírás és sírok miatta...

Én azt tanácsolom, hogy sírd ki Magad rendesen. Aztán - én is ezt csináltam - mikor már kisírtam magad, írd ki egy lapra milyen közös élményeket éltetek meg közösen. Nekem ez nagyon sokat segített. És amikor szükségét érzem, mindig átolvasom, meg végig gondolom az egész 15 évet és mosolygok. :)

Próbáld meg, tényleg kiadni magadból a szomorúságot.

Ja, azt el is felejtettem, hogy ha vannak képeid a cicádról, akkor gyűjtsd össze a legjobbakat és készíts belőle egy nagy képet, amit ki tudsz rakni a falra. De ezt csak azután, ha már el tudtad fogadni, hogy elment. :)

Remélem, túl tudod tenni Magad!

2011. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt a macskát- és menhelyről az összeset csak lakásba és szerződéssel adják örökbe. És ha bent van, nem is ütik el ;) De természetesen a te dolgod.
2011. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A házban macskát nem tartunk, a családom nem hagyná, ráadásul én sem vagyok ennek a híve. Családi házban lakunk, a cicának is jó, ha kint van.
2011. máj. 24. 21:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Rendben de akkor az utcán keress egy kölyköt sztem van mostanában elég. Menhelyről nem adnak utcára, mert veszélyes, de pl az első faluban tuti találsz egy csomó kis szőrcsomót, bár forgalmas út mellett esélyes h baja esik :/
2011. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy mi történt szegénnyel? :( Remélem fel tudod dolgozni. Azért ajánlottam az új cicát, mert az tényleg jó figyelem elterelő.
2011. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan jót tenne egy kiscica, bár őt sosem pótolhatják, de legalább elterelné a figyelmem. :( Az a baj, hogy még a szüleimmel élek, és ők eléggé korlátozzák az ilyen lehetőségeimet, nem tudom, engednének-e egy új cicát. Egyébként a cicám... valami súlyos baja lehetett, vérzett már az egyik szeme, utána pedig elkezdett furcsán viselkedni, egyre furcsábban, ilyet egészségesen sosem tett volna, hogy kiül a kamionok elé. :( Én a tünetek alapján hashártyagyulladásra tippelnék, van egy száraz fajtája, ami rámehet a szemre és az idegekre is. Mikor elkezdett vérezni a szeme, többször elvittük orvoshoz, de felírt egy cseppet, mondván csak verekedett. Aztán elkezdett furcsán viselkedni, de napok alatt úgy leépült, hogy már késő bármit is tenni, teljesen elment az esze már, volt, hogy én kaptam fel az út kellős közepéről, mert akkor is leült. Ma pedig nem volt ott senki, hogy vigyázzon rá. :'( Nagyon fáj, csak azzal tudom vigasztalni magam, hogy tudhatta, mit tesz, és talán neki így volt jobb. :(
2011. máj. 24. 22:01
 9/11 anonim ***** válasza:
:( SAjnálom, talán már egy olyan helyen van ahol minden rózsaszín és együtt játszadozik a többi cicával...reméljük :)
2011. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia.Nagyon sajnálom a kiscicád és téged is,megértelek,mert én egy hete vesztettem el drága szeretett kis tengerimalacomat és nagyon megvisel, még most is. Persze azóta kaptam egy új tengerimalacot,akit máris szintén nagyon megszerettem, de hiányolom az előzőt nagyon-nagyon.Csak arra tudok gondolni,hogy megmentettünk egy újabb kisállatot ,attól hogy egy állatkereskedésben élje és "szenvedje el" kis életét.És úgy gondolom a kismalacom,aki itt hagyott bennünket,ő már az örök mezőkön rohangál,és ő sem bánná,ha egy másik kismalacon is segítünk,tudom.

Szóval ezt tudnám neked is ajánlani, talán enyhíti a fájdalmad,persze nem mulasztja el,ha segítesz és örökbe fogadsz esetleg egy másik kis cicát.Fel a fejjel.

2011. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!