Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Zöld pók? (részletesebben lent)

Zöld pók? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Az előbb életemben először láttam egy zöld pókot a bejárati ajtón. Kb. 3-4cmes volt, a testéhez képest aránytalanul nagy ovális alakú világoszöld potrohhal. A feje és a lábai sötét fűzöld színűek voltak. A hozzáértőektől kérdezem, hogy tudtok valami információt erről?
2011. máj. 25. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy Micrommata virescens (hunyópók) volt. Elsőre ez ugrik be.
2011. máj. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Jaja, szerintem is a hunyópók lesz az.
2011. máj. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ahogy a google-ban néztem a képeket ez lesz az tényleg, köszönöm a gyors válaszokat!
2011. máj. 25. 02:47
 4/8 A kérdező kommentje:
és egyébként mit lehet tudni erről a pókról úgy általánosságban ?
2011. máj. 25. 02:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vadászó életmódot folytat, a növényeken áll lesben rovarok után, ezért nem is épít fogóhálót. Van náluk ivari dimorfizmus, és Te egy nőstényt láttál. Magyarországon nem ritka tisztásokon, réteken.
2011. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. máj. 25. 16:28
 7/8 anonim válasza:

Kb. fél órája ülök a laptop előtt,már majdnem fekszek olyan álmos vagyok. Írogatok, egyszer csak egy nagy zöld pók rámászik a monitorra. Le akartam csapni, de elmenekült. Nagyon megijedtem mert félek a pókoktól. Rá 2 percre, egy ugyanolyan, csak kicsiben mászik a kezemen.

Ismét megijedtem, azt sikerült lecsapnom.

10 percig böngésztem, mire rátaláltam egy hunyópók képére. Nem ritka az ilyen, már többször láttam -sajnos-.

2011. máj. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
en tegnap láttam elöször . ránéztem az alkaromra és ott mászott rajta ,nekem táltva maradt a szám és lefagytam annyira megijedtem, és apám jött oda hogy lelökje
2014. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!