Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan lakásban...

Ajánlanátok olyan lakásban tartható háziállatot, ami nem büdös, akkor sem ha két napig nem takarítom?

Figyelt kérdés
Soha nem volt semmilyen háziállatom még. Gyerekkoromban sem, de most hiányát érzem.
2011. máj. 29. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hörcsög,tengerimalac.
2011. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem törpehörcsögöm van. Csak ajánlani tudom, 2-3 naponta a piszitó sarok cseréje, hetente 1 szer pedig, teljes alom csere. Kicsi állat, tartása is egyszerű és ha ezeket betartod, teljesen szagtalan! Üdv.
2011. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Büdös halakat sem láttam még.
2011. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Két nap alatt egyetlen állat sem lesz büdös, ha megfelelő helyen van tartva (elsősorban a ketrec/terrárium alapterülete és az almozás számít). Általában hetente-kéthetente szokták a kisrágcsálókat takarítani, vagy még ritkábban.
2011. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, h első hallásra bizarrnak tűnhet, de: szárazföldi teknős. Elég ritkán kell takarítani (ahhoz képest), pár napra egyedül is hagyható. Hüllő létére teremt kapcsolatot a gazdával, megismeri, figyel rá, ha a terrárium közelébe mész, odajön hozzád, nem húzódik vissza a páncéljába, hagyja hogy megsimogasd (még el is szundít közben:)) - legalábbis az enyém (szárazföldi szegélyes teknős) ilyen. melegen tudom ajánlani mindenkinek. Egy dologra viszont fel kell készülni: egy kifejlett példány 32 cm, tehát úgy 30 éves korától nem árt egy kertes családi ház, ahol tavasztól őszig vígan éldegélhet a szabadban.
2011. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem malackáim vannak.

kéthetente elég őket pucolni, a lényeg a jófajta alom, ez megköti a szagokat, felszívja a pisit.


egyedül nem nagyon tudom őket hagyni, mert napi 2x hisztiznek a kajáért. de van egy kedves szomszéd csaj, aki eteti őket, ha elutazok pár napra.


maga a kis malac sem büdi, szokott tisztálkodni. helyesek, lehet őket simogatni, nem harapnak, és olyan műsort tudnak csinálni esténként, h tv-re sincs szükségem :D

2011. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem nyuszim van, meg hullámos papagájaim. Egyáltalán nem büdösek. A nyuszit 3-4 naponta takarítom, a madarakat hetente. Soha nem büdösek
2011. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Eddig a halakra szavazok.


Arra gondoltam, hogy a természetes illatuk sem büdös. Barátnőmnek van egy teknőse, hát... bár neki vize is van. Biztosan attól.

2011. máj. 29. 21:42
 9/13 anonim ***** válasza:
kígyó, madárpók, gekkó, kaméleon, agáma, anoliszok. mind olyan állat, amit akár egy hétre is magára lehet hagyni (ha a terrárium berendezése működik rendesen), ritkán kell takarítani, és nem büdös.
2011. máj. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
igen :). a fentiek csak a szárazföldi teknősökre vonatkoznak. nekik csak itató+fürdő tálkájuk van, emiatt össze sem lehet hasonlítani a kettőt. a vízben élőknél sajnos rothad, erjed a vízben a kaki-pisi meg a hús, amit esznek. Azt sokat kell takarítani.
2011. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!