Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ugye ez nem csótány? Fotókkal.

Ugye ez nem csótány? Fotókkal.

Figyelt kérdés

Kb. fél órája húztam fel a (műanyag)redőnyt és az ablaküvegen volt kívülről. Azóta sem merem kinyitni az ablakot és a hátamon futkos a hideg!

Szóval itt lehetett az ablakon kb egész éjjel, este 9től csak nem vettem észre...


Sajnos csak ennyi kép van, mert hiába állítottam be a makro módot a kinti tájra fókuszált mindig.

Aztán pedig hirtelen elszállt onnan a szóban forgó élőlény! A csótányok tudnak egyébként repülni?

Az a helyzet, hogy pont a géppel foglalkoztam így csak fél szemmel láttam, hogy mintha elrepülne. Nem lefelé esett, hanem oldalt kicsit fenti irányba repült - azt hiszem.


Ideges vagyok, mert szüleimet nem nagyon érdekli a tisztaság itt csak én szedem össze a szemetet és ha a csótányok megjelennek akkor azt tudom nagyon nehéz kiirtani.


Ahogy számoltam 6 lába volt, 2 pici dolog a szájánál és a 2 hosszú cucc a fején. Illetve a potrohánál az a kis villás izé. Sajnos a felső részét sehogy sem láttam, csak a hasát.

A teste illetve ott az a rész körbe olyan recés vagy milyen. Maga az állat a hosszú csápok nélkül szerintme olyan 1 centi hosszú lehetett, de sajnos már nem tudom mert nem mértem le... így ez nem annyira biztos.


Elnézést, hogy nem vágtam meg rendesen a fotókat, de ideges vagyok. Az ablak pedig nem a legtisztább, mert nemrég esett az eső és felverte rá a piszkot.


[link]


[link]


2011. jún. 2. 06:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Élőben inkább olyan alakúnak tűnt, mint a 85-ös képen, a másikon kicsit darázsra hajaz.


Teljesen ki vagyok, ez csótány volt?! Lehetséges, hogy ez véletlen?

Kertes házban lakunk kb. 40-50 éve épült a ház, nem tudok róla, hogy lett volna itt valaha csótány.


Sz.háló van de az ablak miatt csak úgy lehetett felszerelni, hogy kis hézag van oldalt az ablak és a háló külső faléce között, mert ha odarögzítik akkor nem nyitható az ablak többé...

2011. jún. 2. 07:05
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
De bizony, ez nagyon annak tűnik.
2011. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Ez 100% csótány, suliba is ilyenek mászkálnak, ne hagyj kint kaja maradékot, tányérokat, és porszívózz mindig.

Legalább ne szaporodjanak olyan gyorsan.

2011. jún. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hasonlít..:(

[link]

2011. jún. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

És akkor nagyon kell aggódni? Most már a házban is van/lesz?

Vagy ilyen előfordulhat, nem? Hiszen elvileg kint élnek, közlekednek. Vagy mindig csak ott van ahol tartósan él is?

2011. jún. 2. 07:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Ott van ahol szemét meg kaja van, takarítsátok ki az egész házat, hívjatok ki egy irtókat, körbefújják a lakást
2011. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szerintetek az ablakot ki merjem nyitni? Végül is már elrepült, eddig meg még sosem láttam ilyet, gondolom akkor nem nagyon van több. Ott a háló is, csak kis rés van a keret és az ablak között, ott nem tudom átférne-e.


Lehetséges, hogy semmi probléma nem lesz és többé nem találkozom itt ilyen állatokkal?


Nagyon félek minden ilyen dologtól sajnos.

2011. jún. 2. 07:20
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem hiszem, hogy anyáék kihívnák az irtókat... nekik hiába sírnék, elintéznek annyival, hogy nincs pénz. :( na mindegy.


Még annyi kérdésem lenne, hogy ugye nem rakhatott ide petéket az ablakhoz?


Olvastam róla, de csak az volt, hogy valami petetokba helyezi az nem, hogy hová... kell-e ehhez ételmaradék vagy valami.

2011. jún. 2. 07:41
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, de írhattok még mert eléggé megijedtem. :(
2011. jún. 2. 07:42
 10/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Megijedni akkor kellene, ha a házon belül lettek volna.A petéket bárhová lerakhatja de ált meleg, védet, helyeket keres, réseket, repedéseket, stb.Nagyon szeret tapéták, szőnyegek, alatt meghúzódni és petézni, bírja a csatornákat,háztartási gépeket, kedvence a nagyobb kávéfőzők, itt meleg van és kaja is egyben ( cukor, kávé ).Azt mondják a szakértők, ha egyet látsz a lakásban, akkor százával élnek ott, ha többet akkor ezrével.
2011. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!