Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogya lehet megszabadulni a...

Hogya lehet megszabadulni a falon mászkáló pinceászkától/ pincebogártól?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy az, de kinézetre ez áll hozzá a legközelebb. Régi épításű téglaházban lakunk, majd 4 méter magasan, a plafon közelében mászkálnak. Csak nyáron jönnek elő, idáig még csak 1-2 volt, de már unom, tavaly is egész nyáron el kellett őket tűrnünk.
2011. jún. 7. 06:59
 1/6 anonim válasza:

ha csak sétálgatnak nincs semmi baj. szerintem nagyon édesek lehetnek. :)

másrészt ezek az állatok szerves hulladékkal táplálkoznak és kisebb lényekkel, mint gomba, levelek, néha ürülék.

ha kiirtjátok őket, lehet hogy elszaporodik a penész a lakásban. inkább azt az okot kellene megszüntetni amiért ott vannak (ki kell takarítani a padláson, be kell foltozni a lyukat ahol az eső beáztatja)


hasonló a táplálkozásuk azoknak is, amik elől 2 hátul 3 csáppal rendelkeznek. a páncélos ászka így néz ki

[link]

ne keverd össze ezzel [link]


"Ászkarákok városi fennmaradásához különösen alkalmas helyek az udvarok végében álló, nem bolygatott farakások, tégla- és törmelékhalmok, parkok valamint a komposzt. Egyes fajok az épületekben, pincékben is felbukkanhatnak, de elsősorban a házon kívül tudnak tömegesen (több száz, akár ezer példány) megjelenni. A tömegesség ellenére alig láthatóak, mivel nappal rejtőzködnek.

Fontos lebontó szervezetek, „szagtalan” és békés jószágok lévén nem kell zavarni őket."


Szóval tudni kell, mielőtt csinálsz valamit, az mire, hogyan lesz hatással - egyrészt nem a faladon szaporodnak, tehát amikor előjönnek és rájuk fújsz valamit, azzal nem tudod kiirtani őket. Ha meg veszed a fáradságot hogy felkutasd az alvóhelyüket, annyi erővel ki is takaríthatnál.

Valószínűleg a házatok valahol nyirkos, salétromos, gombás, és talán sötét is. Bővelkedik szerves hulladékban vagy kisebb élőlényekben, amit ők fogyasztanak.


én nem bolygatnám őket, hiszen a plafon nem éppen a legszükségszerűbb élettere az embernek. :) nem is mérgező, fertőző állatokról van szó. ha már folyton irtjuk a környezetünket, annyival leróhatjuk a tartozást, hogy pár ártatlan és hasznos bogárnak életteret hagyunk ott, ahol nekünk nem szükséges.


szóval szerintem a megjelenésük oka a házban található, megoldás a rendszeres takarítás vagy felújítás...

2011. jún. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

bocsánat ez a páncélos

[link]


meglepő mód 150 évnyi zoológiai kutatás után sem biztosak az emberek benne, hogy mit fogyaszt melyik pontosan, vagy hogyan szaporodnak bizonyos fajok.

2011. jún. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem meg undorítóak. Ha nem jönnének le időnként a falról, akkor nem piszkálnám, mert elhiheted, nem olyan jó mulatság egyfolytában előszedni a nagy létrát. Csak az a probléma, hogy néha leesnek és a földön is mászkálnak, meg volt már olyan, hogy az ágyon ültem és leesett mellém. Am meg nem módszerem, h lefújom őket, a papucs mindig nálam van. Valahogy nincs kedvem a felső szomszédnál is kitakarítani (mivel nem padlás van fölöttünk, hanem még 2 szinten lakások). Egyébként köszönöm a választ.
2011. jún. 7. 07:59
 4/6 anonim válasza:

akkor a szomszéd a ludas szerintem. vagy ahonnan jönnek. talán beázott valahol a fal, vagy a csőrendszerből jönnek.


ezek a lények szeretik a sötét hideg nedves környezetet, és rothadó dolgokat esznek. én a helyedben beszélnék a szomszédokkal, vagy betömném legalább a lyukat, ahonnan jönnek.

esetleg egy képet tölts fel a plafonodról :)

2011. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ősszel beáztatott a szomszéd, meg tavasszal megint volt egy új csőtörés, és még mindig tátong egy kisebb lyuk a fürdőszoba-falon. De azt nem értem, hogyek ezek a "lények" (egyébként a kép stimmel, tehát valóban pinceászka)csak nyáron jönnek elő, és már tavaly nyáron is itt voltak. Akkor meg se lyuk, se beázás nem volt. A szobában nincs nedves hely, sem sötét. Akkor miért? Na mindegy, csak eltűnnek, ha rendeződik a helyzet. Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 8. 07:50
 6/6 Huktamatyi válasza:

Mi Vályogházban lakunk, fél éve költöztünk be... Az évszak, mint ahogy ti is tapasztáltátok elég száraz volt. Egy kezemen meg tudom számolni, nyár óta hányszor esett eső. De nálunk is özönlenek.


VOlt, hogy napi 50-et szedtünk össze. És már kezd elegem lenni a nedves, sötét hűvös helyes szövegekből. Ezek a laminált padló tetején mászkálnak, a falon, a kedvencem a papír lámpabúra volt, ahol előjöttek.


3 hónapon keresztül hívtunk ki szakembert, hogy permetezzen körbe, de karácsony óta nem hívtuk ki mert nem sokat használt, csak annyit, hogy mind megusztult, ami előjött.


Most már elértünk odáig, hogy egyből meg is halnak írtószer nélkül, mivel ugye semmi víz nincs a házban (max a falban...), 1-2 hetente takarítunk. És minden reggel olyan száradt ászkát találunk, mintha már hetek óta ott feküdne, de elhihetitek, tegnap este még nem volt ott...


A falak valóban vizesek, de hogy a viharba, azt nem tudom, mivel, mint mondtam alig esett eső, és nyáron lett felújítva az egész ház...


Akkora lelki traumát tudnak okozni, hogy az hihetetlen. Szóval tőlem meg is pusztulhat az összes ott helyben.


Szóval szeretném megerősíteni a kérdés feltevőjét, valóban nagy probléma, főleg hogy a szakemberek beszámolóival szöges ellentétben tudnak megjelenni. (A rovarírtó sem értette, mondta, h még soha nem hívták ki 3x ehhez a fajhoz... Kihívtuk volna 5x is, de már elegünk volt a méregben lakástól)


Szóval jó lenne hallani valami együttérző választ is, mert ez tényleg olyan probléma, ami nem sokakat érint, de azokra nagyon rossz hatással van.

2019. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!