Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vaddisznó támadáskor mit...

Vaddisznó támadáskor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
sokat szoktam túrázni és láttam is vaddisznót nem történ semmi de mi van ha nekem akar jönni? elfutni nem lehet előle fára mászni is esélytelen, ha ott maradok akkor meg kinyír, azt tudom hogy medvék ellen van riasztó spray de mivel itt nincs medve ez a veszély nem fenyeget. disznók ellen is van ilyen? vagy nem lehet semmit tenni?
2011. jún. 7. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem fog megtámadni. Kivéve ha malacos kocáról van szó és úgy érzi, hogy veszélyezteted a malacait. Vagy ha fenyegetve és sarokba szorítva érzi magát.


Egyébként fára, kerítésre vagy valami nagyobb bokorra is felmászhatsz.

2011. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
hát sokmindent nem lehet, ha látsz akor kerüld el föleg ha kismalacai is vannak,
2011. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy akkor veszélyes amikor kis malacok is vannak, hát próbálom kerülni őket
2011. jún. 7. 17:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Én sokat túrázom, de eddig kb egyszer láttam vaddisznót, azis éppen elkotródott onnan. Ha nem zargatod, akkor nem fog megtámadni. Ha mégis találozol eggyel, akkor szép lehajtott fejjel nagyívben kikerülöd, és akkor nem bánt. Ami meg mégis agresszívkodik, azt a vadászok úgyis kilövik.


Igazából disznó akkor veszélyes, ha zargatod a kölykeit, vagy pl a kutyád nekimegy. Amúgy nem.

2011. jún. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Huh, nem fogok okos választ adni. Egyszer megtörtént velem, hogy egy túratársammal az útról letérve felvertünk egy alvó vaddisznót, hát nem volt egy kellemes élmény. Néhány méterre volt tőlünk, mi pedig közel voltunk az úthoz, így a szégyen a futás de hasznos megoldást választottuk, és nem jött utánunk. De lehet hogy csak azért nem, mert nem mert akart a zajos út felé futni.

Lehet, hogy jobb megoldás ennél egy helyben maradni, lehet, hogy jobban fél tőlünk, mint mi tőle. Nem tudom. Valószínűleg az ember egyébként is ösztönösen futni kezd, én legalábbis nem hiszem, hogy állva tudnák maradni, ha még egyszer megtörténne. Azért remélem nem akadsz össze sose vaddisznóval!

2011. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
vigyázz, Zrínyit is vaddisznó ölte meg! *kacsintás*
2011. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 17:44


Mert ő is zargatta a kismalacokat.

2011. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csapj nagy zajt túrázás közben. Akkor nem leped meg és nem is támad.
2011. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gauldoth ***** válasza:
Meghalni:D
2011. júl. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!