Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Varangyosbékák! Hogyan lehet...

Varangyosbékák! Hogyan lehet megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

Van egy kerti (dísz) halastavunk, és tele van nyamvadt kuruttyoló varangyosbékákkal és egyéb (ártalmatlan) fajtákkal. Nem hagynak aludni minket. Ki lettek horgászva, és elvittem kb. 150 méterre (többször is) és elengedtem őket a vízelvezető árokba. Hamarosan ismét kuruttyoltak a békák a tóban. Egyikünk szerint visszajöttek, másikunk szerint ezek újak. A kérdés: milyen messzire kell elvinni őket, hogy ne jöjjenek vissza, illetve mivel lehetne velük fájdalommentesen végezni vagy távoltartani őket? (attól függetlenül, hogy védettek)

Köszönöm!


2011. jún. 8. 12:04
 1/6 Platypus ***** válasza:
57%

Egyféleképpen tudod őket távol tartani, ha megszünteted a kerti tavat. A tó egy tökéletes élőhely mindenféle békának, vonzza őket. Ha a régieket elviszed, újak jönnek. Ha megölöd őket, addig kell irtanod amíg a környék összes békája el nem fogy. Képes lennél ezt megtenni védett és eleve nagyon hasznos állatokkal?

Megpróbálhatsz kerítést építeni a tó köré, de ez nem tökéletes megoldás.

2011. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előtt kellett volna gondolni a békákra, mielőtt megcsináltátok a tavat. A tavakba általában vannak békák, még nálunk a kis 200 literes tavacskában már idén volt 3 erdei béka és most egy kecskebéka, pedig legközelebb a város túlsó végében, kb. 2-3 km-re vannak csak halastavak.

Ha el is viszed őket, mint tapasztaltad, vagy visszajönnek vagy jönnek másikak, ösztönösen keresik a vizet.

Az elpusztításukat felejtsd is el, minden hazai kétéltű védett. Ha körbekeríted a tavat valamivel kb fél méter magasan, ugy hogy biztosan ne tudjanak a vízhez menni, talán maguktól is odébbállnak, miután rájönnek, hogy nem tudnak a vízhez menni.

Száz százalékos megoldás pedig valóban a tó megszüntetése, de gondolom ezt nem akarod.

Amugy melyiket utálod jobban? A békákat vagy a szúnyogokat? Mert ha eltünteted a békákat, kűzdhetsz a szúnyogokkal.

Én amugy örülnék, ha békák kuruttyolnának a kertemben.

2011. jún. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszotokat.

Kicsit komolytalan a tó megszüntetésére tett javaslat. Alapvetően oltalmazok minden állatot, így velük szemben a "öldöklés" lett volna a legutolsó szempont, ezt még most is így gondolom.

A kerítés pedig szörnyen rombolná a halastó képét, nem erődöt akarok.

Azt mondjátok, megennék azokat a szúnyogokat, amik több méterre csücsülnének az ajtóban arra várva, hogy bejöjjenek a házba vagy éppen 15 méterre a kertben bóklászva nem támadnának meg?

Ráadásul megeszik a hal-kezdeményeket is.

A béka nem idegesítene, ha befogná a száját!

Azonban attól tartok, nem tudjátok milyen mikor előadást tart 7 kanos hímbéka.

2011. jún. 8. 18:42
 4/6 Platypus ***** válasza:
91%

A nagyanyám a Duna-Ipoly Nemzeti Park határában lakik, a kert végében náluk nem 6-7, hanem úgy 6-7 millió béka kuruttyol. Imádok ott aludni, szerintem megnyugtató, monoton zaj. Gondolom megszokás kérdése.

Egy kerti tónál csak és kizárólag a te felelősséged, hogy természetkárosítás nélkül oldd meg a problémát. Neked a kerti tó csak egy hobbi, a békának az élet. Emberből van 7 milliárd, a kétéltűek meg világszerte ritkulóban vannak.

A szúnyoglárvákat megeszik a tóból, így irtják a szúnyogokat. A kertből pedig a meztelencsigákat és a rovarkártevőket. Ami a halivadékot illeti, ha nem egyszínű az összes halatok, legyen az aranyhal vagy koi, akkor még jobban is jártok, ha megeszik a kicsiket, mert azoknak egy jó százaléka nem színes lenne, hanem sima barna. És a barnák száma minden generációval növekedne. A túlszaporodott halakat kihalászni meg kb. lehetetlen a tó teljes szétbarmolása nélkül.

2011. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen minek csinál kertitavat, ha nem szereti azokat, amik benne élnek? Vagy azt hitted, hogy vízben csak halak élnek? Vagy azt, hogy a békáknak nincs hangjuk?

Amugy Platypus tökéletesen írta.

2011. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem annak a válaszára voltam kíváncsi, akinek fétishe van a békák kuruttyolására (azt hittem attól csak a "csajbékák" jönnek lázba). S a problémámra sem kaptam megoldást.

Rettentően kielégítőek voltak a válaszok, de ennyi elég is volt belőlük, nem kérek többet, köszönöm.

/A cigányokat sem szeretjük, mégis együtt kell velük élni.../

2011. jún. 8. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!