Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért támadnak rám a méhek?

Miért támadnak rám a méhek?

Figyelt kérdés
Ha szép idő van és a szabadban szeretnék tölteni egy kis időt biztosan számolnom kell a méhecskék által okozott kellemetlenségre is. Teszem hozzá még soha nem csipett meg egy sem. Viszont már rég óta feltünt, hogy lehetünk többen is egy helyen mégis az én fejem körül kezd el "idegesen" röpködni én pedig nagyon félek tőlük. Szerintetek miért szemelnek mi mindig? Mi a helyes cselekedet ilyenkor, hogy ne csipjen meg? Köszi előre is!
2011. jún. 10. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fene tudja, miért, de én is mindig így járok.

Utálom a méheket, a darazsakat, többször megcsíptek, és ami a legjobb: allergiás vagyok rájuk. Nem életveszélyes mértékben, de elég kellemetlen.


Nagyjából annyit tehetsz, amit én: tavasztól őszig gyakorlatilag nem mozdulok ki otthonról kalap nélkül.

A haj vonzza őket, azt kell eltakarni.

2011. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A méheknek nagyon jó a szaglásuk. Úgyhogy aki előtte nem sokkal édességet evett, vagy parfümöt használt, esetleg alkoholt ivott az számíthat rá, hogy a méhecske körbeszaglássza. Ha nem kezdesz el csapkodni, hadonászni, illetve rohangálni, akkor egy-két kör után otthagy és nem szúr meg. Ugyanis az neki az életébe kerül, és csak akkor szúr, ha veszélyben érzi magát, vagy a területét.
2011. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így van. Virágillatú parfümök, tusfürdők vonzzák őket. Édesség, vanília, csoki illata is. Ha nyugton maradsz és nem csapkodsz, hamarabb elmennek.
2011. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

A két utolsó hozzászólónak ment a zöld kezecske!

Az az illat, ami a bőrödből jön. Nagyon kifinomult, érzékeny szaglásuk van! Ne kapkodj, mert támadásként értékelik, és "ellentámadást" indítanak. Majd rájönnek, hogy abból a valamiből, amiből az illatot érzik, nem tudnak nektárt gyűjteni, tehát tovább is állnak.

2011. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Utolsónak ment a piros kezecske!

Kérdező! ha nem szúrnak meg , akkor nem tök mindegy??

2011. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem mindegy hiszen mikor elkezdenek körülöttem röpködni akkor mindig igyekszek bemenni valahova ahova nem jöhetnek utánnam, ha ezt nem tenném nem tudom megcsipnének e, inkább nem rizikózok, kellemetlen.

Ami a parfümöt illeti lehet, hogy igazatok van, általában virág illatú parfümöket használok, azonban nem is gondoltam volna, hogy ezzel vonzom őket magamhoz :)

2011. jún. 10. 12:08
 7/11 anonim válasza:
100%

Na akkor írok még egyet, mert úgy látom ez még nem volt. Ha feltűnően színes ruhákban jársz, az is vonzza őket. Sárga, lila, piros, ez mind olyan szín, hogy virágnak néz esetleg. Ha a többiek szürkében, feketében, fehérben, vagy valami jelentéktelenebben vannak, az nem fogja érdekelni őket. Darazsakat ugyanúgy érdekli az ilyen élénkebb szín. Ha egy hajszárítót vagy fűnyírót bekapcsolsz a környékükön, az is idegesíti őket, ez utóbbit semmiképp nem javasolnám, mert tuti megcsípnek (a darazsak).



Ez meg egy olyan szín (a bogyók), amilyen egy volt ismerősöm táskája volt. Na ezt úgy ellepték a bogarak, hogy látni nem lehetett a táskát magát.


[link]

2011. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért is kaptam a piros kezecskét???????????????
2011. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Mindenki zöld kezecskét kapott tőlem. Aztán megpróbálok kevésbé feltünő és virág illatú lenni ebben a nyári időszakban :)
2011. jún. 13. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
hát, lehet lepontoztok, de velem többször is megesett már, (3x is) hogy ha nyugton maradtam leszállt az arcomra a méh és ugye reflexből megmozdult ott egy kis izom és meg is csípett. szóval nekem eddig az jött be, hogy mielőtt nagyon közel jönne odacsapok a ruhámmal. eddig mindig tovább álltak. szerintem nincs megbízható megoldás:(
2011. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!