Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Pakány ellen mit tehetek?...

Pakány ellen mit tehetek? Kutya van a háznál.

Figyelt kérdés

Tavaly a belvíz miatt összeomlott a jó kis ásott pincénk. Nem tudtunk mindent kiszedni abból a bűzös masszából. Betemettük.

A volt pince közelében van egy fatároló és egy kocsibeálló. Mivel közös udvarban lakunk, a kutyusunk a diófa egyik ágához rögzített 3 m-es láncon van nap közben, ami jó területet jelent neki.

Egy hete figyeltem fel a kutyára, hogy mereven nézi a kocsibeállót és a fatárolót. Aztán megláttam a patkányt, azóta már több alkalommal is. A kutya nem éri el, pedig jó vadászösztöne van, a cserematyit is megeszi :))) (tacsi-foxi keverék)

Patkánymérget nem merek letenni, mert ha mégis a kutya szájába jutna egy "kábult" patkány, akkor neki is baja lenne.

Örülnék jó kis javaslatnak.


2011. jún. 14. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3 méteres lánc szerinted jó terület egy kutyának? Hát gratulálok... Szívből... Remélem bemászik a patkány éjjel az ágyadba és akkor majd ezerszer is meggondolod, hogy érdemes-e a kutyát láncon tartani... Ráadásul egy akkora mozgásigényűt, mint egy tacsi-foxi keveréket...
2011. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engedd szabadon a kutyát, a patkányt lefujtja, ha ott van. Főleg ha netán ezek a k*rva patkányok bepároztak és család is van akkor elkel egy okos kutya

A miénk úgy ahogy volt meg is ette a patkányt:D

2011. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tanulj meg olvasni és számolni. 3 m-es lánc diófa ágán 6 méter átmérőjű kört jelent !!!

Közös udvar !!!! Kóbor nagy kutyák is mászkálnak, és a két szélső szomszéd kerítése lyukas. Tél végén még rókát is láttam a szomszéd portáján.

Ezek után kinek gratulálsz? Mert éjszakára az erkélyre viszem a kutyát. Nap közben meg játszunk és futkározunk vele.

Neked kívánom azt a falkába verődő 4-5 dög nagy kutyát, aki a teraszunktól kb. 5 méterre dorbézol !!!!

2011. jún. 14. 13:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Másik hozzászólónak. Tuti megenné. Csak szökős kutyus, mióta a szomszédba volt egy tacsi, nagy haverok voltak. A 4 porta igen nagy, benzinkút van a közelben, féltem a kutyát. Másrészt a farakás alá nem tudom hogy férne be. De tuti elcsípné.
2011. jún. 14. 13:45
 5/9 gr. Shadow ***** válasza:

Van egy tuti megoldás.

Ha megtalálod a patkánylyukat (lyukakat) vegyél valami gazdaboltban rágcsálóirtó patront. Kb. 1200-1500 ft 1 doboz/5db

Meggyújtod,(1db-ot) beteszed lyukat lezárod, azután az erre az alkalomra szabadon engedett kutya és a patkánytól nem félő családtagok társaságában vársz negyed órát.

Vagy kijönnek a patkányok és akkor a kutya elkapja és/vagy agyoncsapjátok őket, vagy megdöglenek bent.

2011. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok!

Hát vegyél patkánymérget akkor.

A mi kutyánk volt amikor a mérgezett patkányt megette:D

Nem lett semmi baja tőle, viszont durva hogy ezek a kutyák mennyire szeretik a patkányhúst:D

Tök undi

2011. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A patkány méreg nem jó, megeheti más állat, vagy megeheti más állat az elpusztult patkányt, aztán az is elpusztul.

A legjobb megoldás az élvefogó csapda kihelyezése. Garantáltan megfogja, aztán oda lehet vinni a kutyához, hogy kicsit ugassa, hogy biztos ne jöjjön vissza, aztán meg el lehet engedni valahol az erdőszélen.

2011. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hááát, elég vegyes... még agyalok

Köszi

2011. jún. 16. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:

hát ne agyalj sokáig mert bepárzik azt elszaparodik és lesz egy egész familiád patkányból. Méreg neki!


Vagy ha ennyire odavagy lehet venni ilyen egérragasztót, valami kartonra kensz egérragasztót és belemegy, viszont hogy az egérragasztó patkányoknál mennyire jön be azt nem tudom.

Csináld ne várakozz

2011. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!