Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha a kutyagumit fel kell...

Ha a kutyagumit fel kell szedni, a lovakét miért nem?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ha egy kutyát sétáltatunk, akkor össze kell szedni a kutyagumit, de ha egy lóval megy valaki az utcán, az ő ürülékét ott hagyják? Pedig sokkal nagyobb, meg büdösebb is.

Normális válaszokat:)


2011. jún. 19. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülyén nézne ki, ha megállítaná a forgalmat a lovaskocsis, hogy fellapátolja a kakit:) (Nálunk nem kis mellékutcákon mennek, ahol viszont keveseket zavar, hanem főútvonalon. Ott lehetetlen lenne.)


Amúgy tényleg zavaró..:/

2011. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekik nem felszedni kellene, hanem gondoskodni róla, hogy ne piszkítson oda. Nem tudom, mi a neve, de van ilyen kis csomagtartó, amit felszerelnek a lóra, aztán abba potyogtat.

Mondjuk ezt nehéz megmagyarázni a színesfémgyűjtő c..gányoknak...

2011. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én lovas vagyok, de én se szedem össze. Ha kirakom a szomszéd elé legelni, természetesen felszedem. De ha úton potyogtat, nem tudom összeszedni, nem fogok kislapáttal, meg zsákkal járni lovagolni.


Amúgy a lótrágya közel sincs olyan káros, mint a kutyapiszok (és szagban is messze vannak egymástól) sőt nem véletlenül használják földeken, szőlőkben. A trágya le is bomlik hamarabb. Ettől független vidéken én azt sem vettem észre, hogy a kutyapiszkot össze szokták szedni.


Amúgy érdekes felvetés. De remélem, hogy ezt nem fogják bevezetni. Elég nehéz lenne megoldani.

2011. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Murr válasza:


Én ilyen kis felszerelhető zsákról még soha életemben nem hallottam. Ha tudnál, linkelnél ilyet?

Bár biztos, hogy nem raknék ilyet a lovamra és még soha nem láttam ilyet még képen sem.

2011. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen fog bárki is megállni a lovával az úton azért, hogy felszedje, arról nem is beszélve, hogy balesetveszélyes lenne.
2011. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__11135..

Az alábbi kérdés ugyanerről szól, 135 válasz érkezett rá, de főleg azért, mert veszekedésbe torkollott az egész. Szerintem ne kezdjük el ezt megint.

2011. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azta ezt a kérdést még nem láttam, de végigolvasom.

Amúgy meglepődnél, hogy a kutya milyen szívesen eszi a friss lócitromot. :D

2011. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bécsben a fiáker végén lógott egy vödör és egy lapát, szerintem ők felszedik maguk után, hiszen azért elég forgalmas egy város, meg tele is van turistával.
2011. jún. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok linkelni, nem vagyok lovas. Hintóval mentünk egyszer egy forgalmasabb helyen, rajtuk volt ilyen. Persze nem egy szemeteszsák, hanem szépen megmunkált valami. Lovagláshoz nem biztos, hogy lehet használni, nem erre figyeltem.
2011. jún. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem, már megtaláltam. [link]


De mindegy, nem akarok vitát, elolvastam a másik kérdésre érkezett válaszokat, ami szerintem nevetséges.


Én egyaránt szeretem a kutyát és a lovat is, mindkettő van.

A kutya utána összeszedem, ha olyan helyen vagyok, a ló után sajnos nem tudom. De még sosem volt ebből probléma, inkább gyönyörködtek mindig, meg simogatni akarták, nem a lókaki miatt szitkozódtak.

2011. jún. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!