Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyák vs. Macskák Szerinted?

Kutyák vs. Macskák Szerinted?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb? Okokat, indokokat kérek! (: Ha kéritek, én is megválaszolom.
2011. jún. 21. 09:06
 1/6 anonim válasza:
Egyértelműen kutyák! Sokkal jobban szeretik az embert, mint a macskák. A macska csak akkor kedves amikor kaja van. A kutyáktól őszinte barátságot kapsz.
2011. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én egy másik kérdésben már válaszoltam, és itt az ottani kommentem:

Ebben a kérdésben én nem igen tudok szólni. Mindkettőt szeretem, de nézzük az előnyöket, hátrányokat.

Kutya:

-Előnye: Hűséges állat, segít ha baj van, könnyű nevelni.

-Hátrány: Bár a táp olcsóbb, de több kell neki, nagyon igényli a társaságot, a nagy helyet. Az ár terén: őket kötelező oltatni, chippet beléjük ültetni, lehet lesz megint ebadó, meg ha nem figyelünk, nagyobb kárt okoz, mint a macska.


Macska:

Előny: A macska megkíméli a pénztárcánkat. Ami a kárt,az ételt, és a felszerelést igényli. A macskának nem kell az ember társasága, tulajdonképpen gyorsabban beilleszkedik a vadonba, mint a kutya. Közelsége megnyugtató, nem kell rá figyelni annyira, mint a kutyára, egyedül lehet hagyni. Dorombolása ugyan olyan jó, és értékes, mint a kutya pajkossága. Talán jobb is a macska bújása, mint a kutya arcon nyaldosása, hisz a nyalogatás több kórokozót, baktériumot ad át nekünk, mert van kutya, ami megeszi ürülékét.

-Hátránya: A macska nehezen tanítható, és hamarabb is pártol át más gazdához.


Egyébként kérdem én: A macska elkényeztetett dög? És azok a kutyák, akiket mindennap gyógyfürdőbe visznek, belakkozzák a körmüket, fésülik, kis rucikba öltöztetik őket és ki sem mozdulnak a házból a gazdik, amíg a kutya nincs a kicsi rózsaszín táskájába, az nem elkényeztetett?


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__19086..

2011. jún. 21. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:
a kérdező szempontjai alapján a macskára szavaznék, de tény hogy a kutya sokkal hűségesebb és odaadóbb társa az embernek :)
2011. jún. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"A macska elkényeztetett dög? És azok a kutyák, akiket mindennap gyógyfürdőbe visznek, belakkozzák a körmüket, fésülik, kis rucikba öltöztetik őket és ki sem mozdulnak a házból a gazdik, amíg a kutya nincs a kicsi rózsaszín táskájába, az nem elkényeztetett? "

De ez már a másik véglet, általában nem ez a jellemző. Sőt a macskát sokkal jobban kényeztetik. (Az első voltam)

2011. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azért hogy másszon valami a házban nem feltétlenül kell háziállatot venni. Mi például 10 éves koromban beszéltük meg hogy nekünk kell egy kutya, na most 20 vagyok azóta van. :D Ha valakinek jön a vágy, egy kutyára/macskára akkor azt fogja választani. A kérdésedre szerintem egyértelmű KUTYA.

Ok: gyere el nézz a szemébe.

2011. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez ízlések és pofonok.

Nekem egy macskám van,2 hónapos és nagyon édes:)

2011. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!