Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lepkék, pillangók, molyok...

Lepkék, pillangók, molyok elűzésére van valami jó praktika? (bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés

Szóval nem ruhamoly / gabonamoly a probléma, hanem a ház környéki alap pollenes szárnyú lebbenő dögök. Súlyos fóbiám van, nem tudok vele mit kezdeni, szúnyogháló van, be nem jönnek, de amikor a kinti lépcsőkön közlekedek, életveszélyes, ha rohamot kapok és arrább ugrálok, és mostanság nagyon elszaporodtak (zöldövezet).

Nincs valami jó praktika a távoltartásukra vagy kiirtásukra? Mint pl. a ruhamoly ellen a levendula. Tudom, szemét dolog, de ha más nincs, vegyszer is szóba jöhet, valamit javasolnátok? (Ne pszichológust, gyors megoldás kell, nem akarom kitörni a nyakam)


2011. jún. 22. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
EZEK NEM DÖGÖK!!! És nem kell betojni pár ártalmatlan élőlénytől rovartól!Ennyi erővel te is az vagy!!
2011. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pedig leírtad a legjobb megoldást: pszichológus.
2011. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Vegyél a háztartási boltban SZEXFEROMONT TARTALMAZÓ CSAPDÁT nem tudom kint hatásos lesz e. Nálam a szobában százszámra fogta a rovarokat.
2011. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első, kösz a semmit, a fóbia egy kib*szott BETEGSÉG, és ilyen szinten nem kezelhető, Mo-n pedig nincsenek fóbiákra specialializálódott terapeuták, errefelé egy darab se! NEM besz*riság, látszik, hogy marhára nem értesz hozzá!

(Mellesleg más rovarok, ízeltlábúak nem váltanak ki belőlem pánikrohamot, megfogdosom őket, pókot, katicát, rózsabogarat soha nem is ölök)


Harmadik: azt gabonamolyok ellen fejlesztették ki, univerzális lepkeferomon-készítményt nem árulnak, már kerestem, a feromonok fajonként változnak. Nem háztáji mollyal van a baj (azom nincs most szerencsére), hanem káposztalepkével, mindenféle pillangókkal, éjjeli molyokkal, a lepidoptera rend összes tagjával (hogy az első kis mimóza lelkébe ne tapossak, tessék, a dög helyett).


Szóval valami, amit úgy általában utálnak/elkerülnek a lepkefélék?

2011. jún. 22. 21:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ennek semmi sem jó... Segíts magadon Isten is megsegít!
2011. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Épp segíteni akarok magamon, a találkozási esélyek jelentős lecsökkentésével, tehát lepkék elűzésével, végre a KÉRDÉSRE is kaphatnék választ?

Napi egy flakon chemotoxot nem akarok körbefújni a lépcső menti növényekre, ugyanis nem akarom kidögleszteni a teljes faunát, csak ezeket az állatokat távol tartani!

2011. jún. 22. 22:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Alakíts ki valami zugot, ahol madarak tudnak fészkelni. Nem azonnali módszer, de előbb-utóbb ritkítani kezdik a rovarokat. Telente etetni kell majd őket, és akkor hosszú távon is hatásosak.


Nekem is van fóbiám, tudom, milyen.

2011. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A csapdák kültérben használhatatlanok, hiszen pont az a lényegük, hogy magukhoz vonzzák a lepkéket. Sajnos a mesterséges fény is vonzza őket, ráadásul csapdába is ejti, nem tudnak szabadulni tőle. A megoldás az lenne, hogy nem világítjátok ki a lépcsőházat, akkor eszük ágában sem lenne odamenni. Valahogy úgy kellene megoldani, hogy kívülről (nem tudom, milyen a lépcsőház) kellene megvilágítani, hogy ne menjenek be a rovarok. Tudom, ez nehezen megoldható, de más megoldás nincs. Valamilyen pszichológust viszont próbálj meg felkeresni, biztosan tud valaki segíteni, mert ez így már az életminőséged rovására megy.
2011. jún. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi az utsó kettőnek!

Kültérről van szó, nem lépcsőház, hanem társasháznak a kinti része, csak ilyen lépcsős, oldalt teleültetve bokorral, virággal, amire jönnek a lepkék, és a szomszédok nyilván nem néznék jó szemmel, ha kivágnék minden bokrot és kiszedném a virágokat.

Madár iszonyat sok van, főleg feketerigók, miattuk a többi faj kicsit háttérbe szorult, bár gerle, sőt néha még kakukk is van, ezért nem fújkáltam még tele mindent vegyszerrel, mivel a madaraknak ártani nem akarok. :(

2011. jún. 24. 10:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja és télen mindig etetem a madarakat, jönnek is a cinkék, de nyáron eltűnnek...
2011. jún. 24. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!