Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok beszélgetne "ÚGY"...

Az állatok beszélgetne "ÚGY" mint Mi emberek, szavanként?

Figyelt kérdés

Mert sok állatnak be nem áll a szája. Ismerősöm szerint kizárt dolog, hogy olyan fejlett lenne az inteligenciájuk, mint nekünk, hogy egymással szórakozásképp, vagy eszme csere képp beszéljenek.

És nem hiszem el, hogy nem képesek úgy társalogni, érzésekről, tapasztalatról, mint az emberek.

A madarak minek szövegelnek egész nap?

Pedig egyedül van a papagájom, de megfigyeltem, ha nincs itthon senki, és nem lát/hall senkit, akkor is egész nap pofázik.

A tengerimalacom is megy, és mondja a magáét, de nem éhes, nem fél semmi, csak megy a ketrecbe, és pofázik.

A kutyáim is egymásnak ugatnak, de nem azért mert játszani akar, vagy mérges a másikra, csak nézik egymást, és ugatnak.

A macskám is megy nem éhes, nem szomjas, nem akarja, hogy simogassam, nem beteg, de megy és szövegel nekem.

Akkor ez mi lenne, ha nem tudnának egymással úgy beszélni, mint mi emberek?


2011. jún. 28. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
hát hallod:D ez nekem is eszembe jutott kiskoromban, de fogalmam sincs.
2011. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Persze, tudnak, még bibliájuk is van.

...

2011. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kommunikálnak egymással, sőt kutatók megállapították, hogy például más vidékről jött madarak tájszólással csiripelnek.
2011. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen!

És szerintem azt is értik amit én mondok nekik!

Pl: múltkor kint voltunk lovammal versenyen és kérdezték, hogy milyen természetű én mondtam, hogy jó fej meg minden erre a ló elkezdi hegyezni a fület és hozzámbújt! :)

És mikor a kutyám valami rosszat csinál és tök normális hangon mondom neki, hogy mi van akkor "rosszul érzi magát". szerintem beszélgetnek elég komolyan!

2011. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jajj emberek...

Természetesen kommunikálnak az állatok. Hangokkal is, testbeszéddel is. Az emberi kommunikáció fejlettségével viszont ne hasonlítsuk már össze... Közel sem úgy beszélnek, mint mi. Ez általános iskolai tananyag...

A lovas sztori aranyos, de nem érti, amit mondasz, azt viszont érzi, hogy róla van szó, és hogy pozitív energiákat sugárzol felé.

És ezzel egyáltalán nem lenézem az állatokat, sokmindenben jobbak, mint mi, de a kommunikációt nehogy már hozzájuk hasonlítgassuk...

2011. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gauldoth ***** válasza:

Az oké, hogy folyamatosan szövegelnek, de mivel jelrendszerükben kevés "szó" szerepel, ezért nem tudnak, "társalogni"


Szal amikor "pofázik a tengerimalacod" könnyen lehet, hogy ezt "mondogatja":Jól érzem magam, teleettem magam, jól érzem magam, stb...


De nem tudja azt mondani, hogy jól érzem magam mert teleettem magam. Nem tudnak összefüggő információt átadni. Csak és kizárólag egy-egy dolgot tudnak egyszerre mondani.


Például az én kutyáim közül a lány viszonylag gyakran morogja a fiút, de sajnos nem tudja megmondani, hogy mit csináljon, hogy jó legyen, csak azt, hogy most rossz valami. Ezért sajnos, ha fiú nem találja el, hogy merre szeretné terelni, akkor néha összeugranak.

2011. júl. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!