Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen rovar csípése lehet ez?

Milyen rovar csípése lehet ez?

Figyelt kérdés

Csipked minket egy rovar, jellemzően éjszaka. A csípések brutálisan bedagadnak, a bal karom konkrétan úgy néz ki, mintha két könyököm lenne :S Nagyon viszket, de cserébe pár nap után egyik-napról a másikra nyomtalanul elmúlik. Szerintünk repülhet, mert egy éjszaka alatt megcsípett engem és a lakás másik végében alvó mostohaanyámat is. Egy hónapja emiatt tartottunk egy nagytakarítást, meg rovarirtóztunk, eddig jó is volt, de most megint. Két nap alatt öt csípés lett rajtam.

Van egy macskám, benti cica, gondoltam bolhára, de nem tűnik bolhásnak, meg az nem is csíp ekkorát, nem?

Légyszi segítsetek, már nem merek aludni :S

Köszi! 23L


2011. jún. 29. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem szúnyog...

az évek múltán egyre durvábbak lettek, már múltévben is nagyokat csíptek, most még szerencsére nem sokkal találkoztam de lehet h az...

2011. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Próbálkozzatok elektromos szúnyogirtóval. Én is szúnyogra tippelnék. Vannak a közeletekben állattartók? Akkor esetleg bögöly. Még egy ötlet: az ágyakat is alaposan kiporszívóztátok? Van ilyen ágyi poloska is, az is randán csíp.
2011. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Budapesten lakunk, lakótelepen, úgyhogy állattartók nincsenek :) Az ágyat is le szoktam porszívózni, de annyira durván nem. Köszi a tippet, holnap nekiesek az ágyaknak :) A szúnyogriasztót is megnézem!

Még egyszer köszönöm mindkettőtöknek :)

Ha valakinek van még tippje, várom :)

2011. jún. 29. 21:51
 4/6 anonim válasza:
valószínűleg előzőleg rovarirtóval fertőzött szúnyog...volt hasonló esetünk a balatonnál ott el is mondták nekünk h szúnyogmutációról van szó, egy tipikus rovarirtónak, vagy rovarírtó családnak teljesen ellenálló egyed, és valószínűleg azért is csíp ekkorát mert előzőleg fertőzve lett...ez a legjobb tippem, kétlem hogy bolha vagy akármilyen kisebb parazita lenne, esetleg még pók, de annak sem az a legjobb szórakozása h embereket csipked össze vissza a házban éjszaka.
2011. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, időközben kiderült, hogy tényleg poloska (megmutattam a csípést egy orvosnak). Most nagytakarítunk, meg rovarirtózunk, öcsém ágyából 17 db került elő :S :S Nem tudom, honnan jönnek, amikor mindig rendesen takarítva van hetente, de a porszívózás meg 2-3 naponta, mert van egy macskám és eléggé szőröz. Teljesen kiborító, alig bírok aludni a tudattól, hogy egy sereg rovar rohangászik az ágyamban :( Remélem sikerül kiírtani őket.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

2011. júl. 14. 09:17
 6/6 anonim válasza:
Akkor én nyertem a poloskámmal :( ki tudják őket majd irtani! Nem azért jönnek, mert nincs tisztaság nálatok, hanem mert az ágy környezete jó nekik. A dögök!
2011. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!