Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vihetem erdőbe a kutyámat,...

Vihetem erdőbe a kutyámat, amikor tüzel?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a nőnek nem ajánlatos a menstruáció ideje alatt, erdőbe menni. De mi a helyzet, a tüzelő kutyával?? ( Nekem most pont tüzel a kutyám és ez miatt nem merek erdőbe, mezőre menni vele, ahol sok a vad)
2011. júl. 3. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetne egy nőakárhová,ha menstruál? Ilyen hülyeséget se hallottam még soha....

Mehetsz a kutáyval, de nem illik. Ha egy ivaros kannal arra sétálnak, akkor rohanhatsz a kutyáddal, hogy ne fedezzék be.

Ha olyan hely ahol nem jár más kutya akkor oké.

2011. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az Őzbak, szarvas 500 m-ről megérzik a vér szagot! A hím egyedek egész álló évben készek a párzásra, a nőstényre várnak! Én egyszer majdnem pórul jártam. Elfeledkeztem erről. Egyedül mentem az erdőbe a kutyámmal. Halottam, láttam, hogy mások is vannak arra felé, így nyugodtan sétáltam, aztán letértem egy másik útra, ahol teljesen egyedül voltam. A semmiből termett előttem egy óriási szarvas, az úttól párhuzamosan kb 5 méterre mentem el tőle, ott várt rám. Toporgott a lábával és végig engem nézett. Láttam, hogy tipródik, nem érti a helyzetet. Iszonyúan féltem. Elkezdtem nagyon hangosan beszélni a kutyámhoz. Nem tudom, hogy úsztam meg, gondolom összezavarta a kutyám szaga is és ezért nem jött nekem!!! Ezután felhívtam egy vadász rokonomat, aki megerősített, hogy igen nagy szerencsém volt. Ezt sosem fogom elfelejteni( Őt már nem tudom ebben a témában megkérdezni, mert azóta az örök vadász mezőkre költözött.) Ja és amikor kirándulok, szinte kivétel nélkül egyedül vagyok, nincs velük más kutya, általában egy lélekkel nem találkozom, kis kivétellel eltekintve. Más hím kutyától nem tartok, mivel akkor a környékünkön sem sétáltathatnám a kutyámat!!! Ha látom, hogy póráz nélkül sétáltatja, akkor már messziről szólok, hogy tüzel a kutyám!


[link]


Pár éve Nyíregyházára szállítottak egy nőt, aki belehalt a sérüléseibe.


És van egy régebbi eset kb 30-40 éve történt a Bükkben, vagy a Mátrában. Ahol szintén egy menstruáló nőt ért szarvas támadás, lekapta a bicikliről, és bele is halt a sérüléseibe. Ez akkoriban nagy port kavart fel.


Egy pár éve még megtaláltam ezt a cikket, de már nem találom!!!



Megkérem, csak olyanok írjanak, akik tapasztaltak a témában!!! Esetleg vadászok, vadszakértők, stb.. Köszönöm szépen!

2011. júl. 3. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Én akkor sem vinném erdőbe sétálni a kutyám, ha nem tüzel. A magyar vadászok nem röstellnek mindenre lőni, ami mozog. Ha jól emlékszem régebben volt olyan eset, hogy valaki pórázon sétáltatta a kutyáját és ott lötték le mellette. Ha meg elszökik a pórázról a kutya, még joga is van lelőni a vadásznak a kutyát, ha ugy ítéli meg, hogy hajtja a vadat.
2011. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jaj ne is mond én is hallottam ezeket a híreket, iszonyú volt. A legutóbbi esetnél két mentő kutyát lőttek le:( Azóta a kutyusom mellettem jöhet csak, ha lemarad pár méterrel 2-3-al, már azt sem szeretem és azonnal mellette termek, mert bennem van a félsz, az ilyen szemét emberek miatt . Amúgy nekem egészen kis kutyám van és már nem fiatal a csajszi, ennek ellenére előfordult, hogy beszaladt az Őz után és jött pár perc múlva földig érő nyelvel :) Nos ezután az eset után, már nem merem megengedni neki, hogy beszaladjon, azonnal rákiáltok, hogy állj. Csak turistaösvényen megyünk. Vagy esetleg egy pár méterrel arrébb, például,ha a bodza völgyből kapaszkodunk fel a hegygerincre itt a Velencei-hegységben.)Vagy ha például Dobogókőn vagyunk, a Thirring körúton, ott nyugodtabb vagyok, mert elég látogatott hely és ott nem hiszem, hogy mernek lövöldözni. Úgy tudom, hogy ahol kilőtték a kutyákat, nem volt turista ösvény. De egyébként ezután az eset után , mindig bennem van valamilyen szinten a félelem. Ja és korábban szerettem zöld ruhában lenni az erdőben, de azóta színesebb ruhadarabot is felveszek, hogy biztosan lássák messziről is, hogy a kutya nem egyedül van.
2011. júl. 4. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:

az őz nem a vérszagot érzi meg,hanem csak a őz szagát. Hidd el,a vaddisznót se akarja meghágni.

Ez megint egy minden alapot nélkülöző mese.

Hidd el a családom 200 éve vadászik, soha nem volt ezzel gond.

2011. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

jó lenne ezt elhinni, de akkor nem éltem volna át, ami velem történt. Szóval az Őzbak, szarvasbika, dámvad, összekeveri a mensturáló nő szagát, a tüzelő nöstény szagával ez tény és állatkerben sem dolgozhat menstruáló nő, szarvas mellett ( Tehát arra az időre) Egyébként van még egy pár ilyen állatfaj, ami mellett menses ideje alatt nem lehet dolgozni. Például az orca a kardszárnyú delfin mellett sem dolgozhat nő abban a periódusban. Ez nem hit kérdése (!) Ezt többször nem fogom leírni (!)


De úgy látom, jobb lesz, ha inkább megkérdezem ezt egy külföldi fórumon, ott biztosan érdemben fognak válaszolni a kérdésemre és nem ilyen kisgyerekes módon (!) Nem értem, hogy kisgyerekek miért válaszolnak ilyen komoly kérdésre, és azért mert valamit még nem hallott, akkor az már nincs is és az helyett, hogy utána nézne, rögtön lehülyézi azt a dolgot. Én a minap is olvastam egy Angol nyelvű cikket és ott példáúl egy fiatal nőt a két kis testű kutyájával, kergette meg a Szarvas. úgyhogy nem kell lemesézni dolgot, csak azért mert nem találkozott ilyen dologgal. És azt sem tartom valószínűnek, hogy a család női tagjai menstruáció ideje alatt mennek vadászni, bár nyilván a fegyver egy nagy biztonság érzetet ad !. Ha meg a mesét a tüzelő kutyára értette, akkor arra is azt kell, hogy mondjam, hogy nem tartom valószínűnek, hogy tüzelő kutyával megy valaki vadászni, főleg nem ha több kutyáról van szó. Itt már üti is egymást amiről ír. a "Családom tagjai" 200 éve vadásznak. Gondolom társaságban ott pedig nyilván hím kutyák is vannak és ha egy tüzelő kutya lenne, már nem lehetne vadászni (!) Úgyhogy köszönöm szépen a választ, de ilyenekre nem tartok igényt (!)

2011. júl. 5. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy butaságokat beszélsz.

Állatkertben is dolgozhat menstruáló nő.

Honnan szedsz ekkora marhaságokat?

Az állatok tüzelésénél nem a vér szagát érzi az állat, hanem az egyéb szaganyagokat. Arról nem is beszélve,hogy a legtöbb állat nem vérzik már amikor a termékeny szakaszba jut. Tehát nem is engedi maját meghágni abban a szakaszban amikor vérzik.

Kérdezz, külföldi fórumon ha akarsz, majd jólkiröhögnek.

(Szerintem te valami kis tizenéves vagy aki igaznak hisz meséket amiket egymás között terjesztetek)

2011. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pl a kutya az első héten vérzik,akkor nem engedi magára a kant. A második héten 9-14 napon termékeny, akkor párosodik. De ekkor már nem is vérzik.

Kétlem,hogy bármi ilyesmi cikket olvastál volna.

És akkor az állatorvosnők sem dolgoznának mestruáció idején?

Gondolkodj már el!

2011. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!