Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Aki állatokat kínoz, miért...

Aki állatokat kínoz, miért teszi, mi készteti rá és mit érez közben?

Figyelt kérdés

2 napja olvastam az indexen, hogy pár kis h*lyegyerek milyen brutálisan kínzott majd ölt meg egy kiscicát. Nem részletezem, mert azóta is rosszul vagyok...

Tiszta sor, hogy ezeknek az embereknek nem kellene a földet szennyezniük azzal, hogy rajta élnek, de most igazábol a dolog pszihológiai háttere érdekelne.


2011. júl. 8. 14:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Én nagyon utálom az állatkínzást, minden állatot szeretek, szerintem az állatkínzók elmebetegek, "szórakozásból" csinálnak ilyet... nem értem, hogy régen miért nem az állatkínzó szadistákat irtották...
2011. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

hát, ez engem is érdekelne...

de a tippem az, hogy vhogy így próbálnak szert tenni hatalomra, férfiasságra, máshogy nem megy nekik... csak pár kilós kis állatokon bírják kiélni magukat.

2011. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A felsőbrendűség érzése, a hatalom, hogy egy másik lénnyel azt tesznek amit akarnak. Szerintem itt élik ki, hogy amúgy csak oltári lúzerek és mindenki szarik rájuk. Például sok kutyasétáltatót látok, akik káromkodnak, üvöltöznek a kutyával (mintha értené..), azok is az állaton élik ki a szánalmas frusztrációikat.
2011. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom szerintem valami súlyos baj van az agyukkal, elmebetegek, érzelmi nullák, az agyi szintjük olyan alacsony hogy az fájdalom.

Én azt nem értem hogy miért nem büntetik őket súlyosabban...

2011. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azt én is olvastam. Valami olyanra gondolhat közben, hogy felette áll egy lénynek, aki abban a pillanatban teljesen ki van neki szolgáltatva, mint ahogy máskor ő is ki van szolgáltatva a nagyobbak terrorizálásának, illetve az intézeti nevelőknek, mert ugye azok a gyerekek intézetben éltek. Van az vicc is, amikor panaszkodik a nyuszika, hogy a medve állandóan vele törli ki a seggét. És akkor azt tanácsolják neki, hogy keressen egy nála is kisebb állatot, és tegye ő is ugyan ezt vele. Nem emlékszem már a vicc szövegére pontosan, de a valóságban is így van ez. Aki szerencsétlen, annak szüksége van valakire, aki nála is szerencsétlenebb.
2011. júl. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

bevallom mikor kisebb voltam én is folytottam vízbe egy kiscsibét.. szóval a következőket saját tapasztalatomból fogom meríteni.

Akkor kezdem az elejéről.. épp hajtottam volna be a tyúkanyót a kicsikkel együtt, mikor ez kiállt a sorból, és jó messzire szaladt.. aztán idegesítően kezdett csipogni.. Ez már eleve nagyon felidegesített, és végül addig kergettem míg már alig tudott szaladni.. természetesen behajthattam volna külön a többiekhez, de nem tettem.. meg akartam leckéztetni amiért nem azt csinálta amit én akartam hogy csináljon.. tehát elkaptam.. de ez nekem nem volt elég, úgyhogy fogtam és beledobtam a kacsúsztatóba..kijött, visszadobtam.. aztán ez még csak nem volt nekem elég.. élveztem az adrenalint ami hirtelen felszökött bennem, és a víz alá nyomtam a szerencsétlent. csak akkor fogtam fel mit tettem mikor már alig élt. Természetesen azonnal kikaptam a víz alól és megszárítottam. Egyből meg akartam gyógyítani.. hogy mit éreztem mikor a víz alá nyomtam? azt éreztem hogy győztem, élveztem hogy én vagyok az erősebb. valószínűleg ez az alapja azoknak az állatkínzásoknak amik mostanában folynak.. csak azt nem értem hogy nem ébred fel bennük a lelkiismeret...

2011. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van aki szadista és szórakoztatja a dolog. Van aki (főleg kisgyerekek) természettudományos érdeklődésből csinálja és fel se fogja, hogy ezzel bántja az állatot.
2011. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
én is gyűlölöm az állatkínzókat.. de azt ne mondjátok hogy ti egyszer sem nyírtatok ki egy hangyát úgy, hogy aztán elégedetten néztétek a vergődő állatot.. most ez nem biztatás az állatkínzásra, de gondoljatok bele.. kicsit mindenkiben megvan ez a vágy, hogy uralkodj, rendelkezz egy kisebb lény fölött
2011. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gyereknél néha az a helyzet, hogy kíváncsiak hogy 'hogy működik'. Másoktól hallják, TVben látják, hogy hogyan működik ez az élet-hall dolog... viszont az élet értékét, az állat szenvedését még nem feltétlen fogják fel. Pl mivel lehet megölni egy cserebogarat vagy egy csigát. Ezt minden második kisgyerek kipróbálja, különösen a vidékiek, csak mivel nem tűnik fel senkinek, mert a tetem eltűntethető.

Ettől persze nem lesz legitim a dolog, a szülő dolga lenne nevelni a gyereket.

2011. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Általában a szadizmus (állat és ember felé is) azért van mert az illetőt gyerekkorában leuralták, elnyomták a szülei, túl szigorúak voltak hozzá. Esetleg nem csak gyerekkorában, hanem később is uralkodnak rajta.

Nekem is voltak (talán még vannak, nem tudom) ilyen hajlamaim és amikor segítséget kértem, azt mondták, amit leírtam és igaz volt valóban.

2011. júl. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!