Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen bogár lehet, nagyon félek?

Milyen bogár lehet, nagyon félek?

Figyelt kérdés
Linkelni nem tudok, de éjszaka vmi kapirgálást hallottam, és amikor felkapcsoltam a villanyt, a falon egy kb. 5 cm hosszú undorító bogarat láttam, de elszaladt, valószínűleg valami résbe. Nem mertem aludni hajnali 3-tól. Most nagyon félek. Ha felkapcsolva hagyom a villanyt, akkor is előjöhet? Csótánynál min. 2x nagyobb, sajnos az is volt már. 2 hónapja volt irtás.
2011. júl. 9. 22:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hogy nézett ki pontosan?
2011. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hú, nem tudom pontosan, de a vérnyomásom igencsak felment,ami így terhesen nem a legjobb... Hirtelen az jutott eszembe, hogy a trópusokon vannak ilyen nagy bogarak. Elég széles is volt, vagy 2 cm. Talán csápja is volt, és nagyon gyorsan szaladt. De a legjellemzőbb: hatalmas, sötét- vagy vörösesbarnás volt. Most is rosszul vagyok, ha rágondolok. Ha felkapcsolom a villanyt, akkor ugye nem jön elő??
2011. júl. 9. 22:45
 3/18 anonim válasza:

Én is valahogy így reagáltam (sőt lehet rosszabbul), mikor arra ébredtem, hogy egy hasonló példány a fejemen szalad át.:o)

[link]

Ez egy svábbogár, szerintem vele lehetett dolgod! Fényre tudtommal nem jönnek, szóval a lámpa jó ötlet!

2011. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

a csótány nem kedveli a fényt, egyébként tegyél ki csalicsapdát akkor megtudod van-e és kell-e irtani (ragasztós bio csótánycsapda)


egyébként nem adnál a méretnél kicsit pontosabb leírást, már csak azért hogy behatároljuk mi is az

2011. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem egészen ilyen. Nagyobb, barna, vaskosabb. A fejeden???!!?? Te jóóóó ég!
2011. júl. 9. 22:50
 6/18 anonim ***** válasza:
Csótány volt. Van belőlük is sokféle. Meg kell ismételni az irtást, ez az összes normális cégnél megvan garanciában.
2011. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Elővettem egy vonalzót. Ahogy visszaemlékszem, 4-5 cm hosszú, 1,5-2 cm széles. Gyorsan hoztam a porszívót, de addigra eltűnt. Égve hagyom a villanyt, a másik szobában alvó gyerekemnél meg kapcsolgatom majd, úgysem tudok mélyen aludni. Költözni amúgy is készültünk, igyekszem begyorsítani a dolgot. ha hozzámérne egy ilyen, nem is tudom mi lenne. Olyan szinten rettegek, hogy el sem tudjátok képzelni :SSSS
2011. júl. 9. 22:54
 8/18 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__177245..


Én tettem fel ezt a kérdést, még most fogom pótolni az elmaradt választ..

2011. júl. 9. 22:57
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez a "juj, bogár van a falon!" tipikus női reakció. Megértem, hogy ijesztő elsőre, ha egy ilyen nagyobbfajta ízeltlábút látsz, de nem kell mindig pánikba esni. Magyarországon nincs semmi, ami valóban árthatna neked, ezt jegyezd meg (lódarázs gondolom nem röpköd ott esténként). Nem kell ezektől félni, a legtöbb ilyen otthon is megtalálható rovar csak annyiban kellemetlen, hogy mondjuk a tapétát rágja. Ez valóban idegesítő és viszolygást keltő, de ettől még nem kell stresszelni a kisbabádat:D


Egyébként a csótány nem bogár. Csak a rend kedvéért. Nekem is volt olyan, hogy a pincében aludtam, és megijedtem a kapirgálástól, aztán egy zsákból előkerült egy jó 4-5 centis bogár (az bogár volt). Fogtam, kidobtam. Ennyi volt a történet. Ezeknek nem az ember a jellemző zsákmányállatuk, inkább fát rágnak, vagy korhadó növényi részeket. És ők mindig jobban félnek tőled, mint te tőlük, ezt is jegyezd meg. Te legfeljebb idegeskedsz egy hétig, ő viszont egy mozdulatodtól életveszélybe kerül. Egyébként ha a toránál fogod meg (csak, hogy valami hasznosat is mondjak), ez ugye a fej mögötti rész, ahonnan a középső két láb kijön, akkor semmit nem tud veled csinálni. Próbáld ki!

2011. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
egy bogárfóbnak aztán mondhatod, hogy fogdosson egy ilyen kis szörnyet...:o)
2011. júl. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!