Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mire jók a szamarak?

Mire jók a szamarak?

Figyelt kérdés
Már rengeteg embertől kérdeztem, hogy miért jók, de senki nem tudott használható választ adni :)
2011. júl. 16. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nagyon jó teherhordók, a rövid, vastag,zömök testükkel, csak lovagolni nem jók, mert makacsok.
2011. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szamár arra is jó,"kezdésnek" gyerekek mellé(póni helyett)nyugodtabbak,mindent megeszik nem válogat,nekem is van 3éves kancám,nagyon szelíd szófogadó.
2011. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem olyan kényes mint egy ló és ezáltal olcsóbb is
2011. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehéz terepen könnyebben megy, mint a ló. Pl. ha nagyon sziklás/meredek a terep, akkor a szamár jobban bírja. Ezen kívül valamivel jobban bírja a meleget is, és nem olyan érzékeny a kajára, mint a ló. Éppen ezért olcsóbban "fenntarthatók", teherbírásuk azonban figyelemre méltó. =)
2011. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem lovaim is vannak szamaraim is. A lovon könnyebben lovagolhatok, míg a szamárnál észnél kell lenni, mert jártam már úgy, hogy megmakacsolta magát, és vágtatni akart. Nagyon jó a teherbírásuk, bármit elhúznak, amit azértelbírnak. én a hátukra szoktam zsákba tenni dolgokat. Tényleg nem kényes, a legutolsó kórót is megeszi, viszonylag vasgyomra van. Időjárás tűrő, bírja a szélsőséget, de azért egy fedett szín jó neki. A meleget bírja valamennyire de ahogy megfigyelem azért már most 11 óra tájban is behúzódtak a hűvösbe
2011. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De körmölni kell őket ugyan úgy nem? Egyik nap elkísértem ismerősömet, amikor szamarat körmölt és az egyik olyan csúnyán megrúgta. Majdnem a szemét találta el. Erre aki körmölte tökön rúgta a szamarat és az egyik heréje bedagadt szegénynek :(
2011. júl. 16. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell körmölni, és oltást is kell neki rendszeresen adni.
2011. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!