Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik állat lenne az amit ha...

Melyik állat lenne az amit ha valaki kitesz az utcára, életben marad?

Figyelt kérdés
Elsősorban kisebb állatokra gondolok, (nem kutyamacska) hanem hörcsög, madár stb. Amik nagy valószínűséggel feltalálnák magukat ha utcára kerülnének.
2011. júl. 17. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
SünDisznaj
2011. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogy a patkány, de ez nem igaz. Mert láttam már ilyet, és a patkány majdnem meghalt. Ellenben a kígyók viszonylag gyakrabban maradnak életben, de csak megfelelően meleg helyen (pl. csatornák). Esetleg a madárpók is EGY IDEIG. De úgy nagyjából egyik háziállat sem bírná sokáig. A galamb és gerle kivételével, mondjuk. De miért kérdezed? Remélem, nem akarsz állatokat kidobni az utcára...
2011. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem, viszont láttam már a lépcsőházba szembejönni velem madárpókot. meglepő volt.

meg egeret is a pincében. nem tudom valaki elengedte e.

meg csak úgy érdekel melyik állatnak mennyi esélye lenne.

mert a kutyák egész sokáig elvannak utcán, meg a macskák meg pláne de a kisebbekről fogalmam sincs

2011. júl. 17. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Egerek mindenhol vannak, és nem csak egyféle, lehet barna, kisebb, nagyobb.

A hörcsögök szerintem ellenének, főleg ha télre találnak búvóhelyet.

Ami egyes városokban lassan gondot is okoz, az a vadászgörény. Szaporodik, vígan elvan, és mivel divatba jött, sokan tartják. Így sok szökik meg vagy kerül utcára. Ráadásul nem félnek az embertől.


A teknősökkel nagyobb a gond, mivel a vörös fülű ékszerteknős elég agresszív faj, és ahova bekerül, ott kiszorítja a természetes élőhelyéről a mocsári teknőst.


Egyszer láttam egy hullámos papagájt együtt repülni a verebekkel, gondolom akkor amíg nincs fagy, azok is elvannak.

A nyulak is, hisz Európában őshonos.


Kezd divatba jönni, és szintén zenész: mosómedve. Múltkor volt egy a kisállatkereskedésben.

2011. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy rágcsáló 1-2 napon belül elpusztulna. A hörcsögöm már akkor is esetlenné válik, ha negyed órára elengedem a szobában. Mikor párszor elszökött, akkor is mehetett volna bárhova, kaja is lett volna a földön, mégis csak beült a szekrény mögé és semmit nem csinált.
2011. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nyulak nincsenek el, mivel nem tanította őket az anyjuk rá, hogy hogyan éljenek túl a vadonban. (Meg aztán, főleg a törpenyulak, eléggé "selejtesek" az üregi nyúlhoz képest. Arról nem is beszélve, hogy a rejtő színezetet a házinyulak nagy részénél felváltotta valami könnyen észrevehető szín. Ezen kívül az ilyen nyulak "edzettsége" sem megfelelő az életben maradáshoz.) Másrészt, mivel a kérdés az "utcára" vonatkozott, ezért az ékszerteknőst sem tudnám hosszabb ideig elképzelni, hogy életben marad, mivel néhány napon belül, ha nem talál vizet, kiszárad. Ha egy tó vagy vizes élőhely van a környéken, ott persze életben maradhat.
2011. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!