Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat illene hozzám?...

Milyen állat illene hozzám? Nem szeretnék felelőtlenül egy kiskedvencet vásárolni.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy háziállatot, egy társat magamnak, mert egyedül lakom, a kis másfél szobás házamban, és jó lenne ha hazavárna valaki. :)

De mégsem szeretnék csak úgy "jajj ez cuki, ilyen kell!" módon választani, mert úgy gondolom ez felelőtlenség, és akár állatkínzás, ha nagyon eltér az életmódom az állat igényeitől.

Kutyát azért nem szeretnék, mert nem lenne elég időm rá, mellesleg úgy érzem képtelen lennék levinni sétálni, munka után... :$

Az "ideális" kis lakótárs egy kis-dagi szőrgolyó. :)

Természetesen foglalkoznék vele, lenne ketrecnek/ólnak hely.

Nos leginkább egy ölbe szoktatható kisállatot szeretnék, ami pl elalszik az ölemben, és élvezi, ha így simogatom.

És ragaszkodó. Mert én is eléggé ragaszkodó típusú ember vagyok.


2011. júl. 23. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik, hogy ilyen felelősségteljes vagy :) Macskához mit szólsz? elég önálló lények, nem kell vele annyit foglalkozni, mint egy kutyával, és nagyon tudnak örülni amikor este hazaérsz.

Vagy kisebb állatkában gondolkodsz?

2011. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 skarma ***** válasza:
64%
Macska, egyértelmű. Önálló, de hazavár és szeret. A kisállatok a kis lakásban büdösek és nem is ragaszkodóak.
2011. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
100%

A patkány ideális társ lenne neked, ha nincsenek előítéleteid. Az összes szőrgolyó közül az egyik legszociálisabb, simogatható és tanítható állat.


http://www.youtube.com/watch?v=R6TOtvo7iyI

http://www.youtube.com/watch?v=_eJpdM-iduY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=eI-lXkP_eAo

2011. júl. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A macskák nem csipáznak engem...:/

Legjobb barátnőmnek három is van, kiskoruk óta ismerem őket én is, és mikor simogatom őket fújnak rám, meg nyávognak... XD Sosem értettem miért utálnak.

Dee ez a patkány nagyon aranyos... :) Eszméletlen... Esetleg dúsabb vagy hosszabb szőrű patkány nincs?

2011. júl. 23. 10:07
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is macska. MÁs állat nem tud úgy "Hazavárni". Bújós és szeretetteljes. Önálló, ha olyanod van, hétvégére egyedül is lehet hagyni, megoldja. Takarítani is sokkal, de sokkal könnyebb, mint egy ketreclakót. Tudom, mert van nyulam és macskám is. :)
2011. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
és tengerimalac? Nővéremé iszonyat kezes volt és okos.
2011. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nyuszi?

ragaszkodó,szőrgombóc,szereti ha simizik és ha gondoskodnak róla

bár sok felelőseg,munka és pénz!

felszerelések:

-ketrec 120x50-es 12000-20000ft(ez a legjobb méret mert a 100x20-asban semmmi nem fér el rendesen főleg ha a nyuszi már nagy)

-házikó 40x25-ös 3000-5000ft

-itató 1000 ml 2000ft

-etető (2db) magoknak,zöldségeknek 600-1500ft (a kettő együtt)

-nyuszi wc 2000-3500ft

-körömvágó olló 600-1200ft

-szénatartó 600-1500ft

-fésű 450-900ft

-alom (faforgács,fapellet) attól függ mennyit és hogy hol veszed

-magkeverék ez is a mennyiségtóől meg a helytől függ

-széna ez is a mennyiségtóől meg a helytől függ


ja szerintam vegyél egy holland törpenyuszit ! nagyoooooon cukiiii [link] húha de hosszú ez a link

[link]

[link]

ezt az oldalt ajánlom : [link]

ez egy tenyészet: [link]


ja még az hogy oltani is kell őket (az eléggé drága

2011. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
100%
Létezik hosszú szőrű patkány, de ritkaság nálunk. A göndör szőrű változat viszont elég gyakori, tök jó a tapintásuk. A Demetrios Kennellel érdemes felvenni a kapcsolatot.
2011. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Platypus jól mondja, van hosszú szőrű, hullámos szőrű, de van kopasz is:P Felfogásilag, okosságilag mint egy kutya. Rengeteg dologra meg lehet tanítani, veled marad, követ, mehetsz vele sétálni is akár:D
2011. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nyuszikaa *.*
2011. aug. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!