Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A nyúl miért "dobog"?

A nyúl miért "dobog"?

Figyelt kérdés
mármint hogy a hátsó lábaival dobbant.csak a kan csinálja,vagy a nőstény is?
2011. júl. 24. 00:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
34%
Mérges,és mindkettő szerintem vagyis én úgy tudom
2011. júl. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Csak a kan szokta csinálni. Úgy tudom, afféle erőfitogtatás, hogy "menőbb" legyen a nősténynél.
2011. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nőstények is és kanok is csinálják. A kanok általában párzási időszakban, legalábbis akkor jellemzőbb. Nőstények akármikor, ugyanis ez a félelem, riadtság jele is, nem csak a méreg és erőfitogtatásé.
2011. júl. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

apu hozott nyulakat,kinn az ólban lett nekik katroc.és az egyik éjjel 1óra felé elkezdett dobogni,de sokáig csinálta.van kan és nőstény is,persze külön tartva.

arra gondoltam,nem-e lehet hogy valami megijesztette,pl patkány járt arra,esetleg nyest.

2011. júl. 24. 01:06
 5/12 anonim ***** válasza:
ilyet az én nyuszim is csinált még régen. ilyenkor olyan édik. :D
2011. júl. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
dobbangatással figyelmesztetik társaikat a veszélyre, általában akkor csinálja az enyém, ha valamitől megrémül.. mindkét nemű nyuffancs csinálja...
2011. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nőstény is csinálja. De nem tudom miért. Az enyémek is csinálták! :D
2011. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Amin írtad, kint vannak. Ez esetben könnyen lehet, hogy valamitől megijedt.
2011. júl. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem egy csodaszep lany szuszim van..amikor az udvaron szaladgal es hirtelen zajt hall,vagy valami megmoccan a kozelebe megijed es dobbant nagyokat a hatsolabaval..meg futas kozben is tudja csapni:)
2011. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

A hím dobbant általában figyelmeztetésként h ez az ő területe. Vagy épp szaporodás után az elégedettséget fejezi ki.

A nőstény általában csak akkor dobbant ha elválasztjuk tőlük a kicsinyüket de ez nem minden esetben van!

2011. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!