Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi az a vadászterület? Tényleg...

Mi az a vadászterület? Tényleg igaz, hogy minden erdő-mező vadászterület, és ott vadászok lövöldözhetnek?

Figyelt kérdés
Én ezen teljesen elképedtem. Sokszor kirándulunk a családdal, sokszor nem a kijelölt turistaúton megyünk, és még fel sem merült bennem, hogy ott éles lövedékkel lövöldözhetnek. Azt hittem, hogy ha valahol vadászhatnak, az körbe van kerítve meg ki van írva, hogy itt lőszert használhatnak, mint mondjuk a katonai területek közelében. Most akkor hogy is van ez?
2011. júl. 25. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem fognak bekerítgeni minden vadász területet. Azért van a turista jelzés, hogy azon biztonságban lehet menni.
2011. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 komasa ***** válasza:
70%
Mindenhol vadászhatnak! Ez így van! De az a helyzet, hogy nem fognak mindenre lőni, ami mozog, mert a vadászatnak nagyon komoly szabályai vannak.
2011. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
szerinted miért vannak a kijelölt turistaútvonalak? és miért vannak vadászbalesetek? anyám borogass
2011. júl. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Adná az ég, hogy te is kutyát futtass egy ilyen területen! Megérdemelnéd az összes többi idétlen kutyás társaddal együtt, hogy lelőjék a kutyáitok, ha már csesztek utána nézni ilyen alapdolgoknak.
2011. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

A vadászoknál kártékonyabb emberfajtát ritkán láttam. A vadkárokat vagy nem ismerik el, vagy azt mondják, hogy nem tudnak fizetni, mert nincs pénz, vagy azt mondják, hogy olyan kis összeg, hogy nem foglalkoznak vele. Vadász az lesz, akinek jó sok pénze van, esze már kevesebb, lőnek mindenre, ami mozog.Tehénre, lóra, kikötött kecskére.Meg néha emberre.

Nem figyelmeztetnek semmire, a föld tulajdonos ha kimegy a kukoricájába babot szedni, kockáztatja, hogy lelövik.

2011. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szerintem az erdő, mező - ha nem termesztenek rajta valamit és nem magánterület - akkor köztulajdon, és akkor én ott kirándulhatok. Nem, nem kutyás kérdés, nem is annak szántam. Hanem emberes-kirándulós kérdés. Mi ez a hülyéeség, hogy csak turistaúton kiránduljunk? És mióta van a vadászoknak joguk, hogy ők legyenek a főnökök? Miért van az, hogy a katonáknak mindent be kell jelenteni, óra-percre, hogy mikor végeznek valami hadgyakorlatotés az összes területüket körbe kell keríteni, vagy táblákat kihelyezni, és a vadászoknak meg nem?
2011. júl. 25. 12:21
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Ki gondolja, hogy túristajelzésen műveli a tulajdonos a földjét, erdejét, mert jön a kocavadász és lő?

Kérdező, előlük nem vagy biztonságban a saját kertedben sem.

A kutyádat ott is lelövik, ha kellő mennyiségű "célzóvizet" engedtek már le a gigájukon.

2011. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha kár ér, ne számíts nagy igazságszolgáltatásra, mert vadászik az ügyész és a bíró.

Előző

2011. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyílván nem minden erdő vadászterület, pl. a természetvédelmi területek biztos nem azok (igaz ott kirándulni sem biztos, hogy lehet).

Nincsenek körbekerítve a vadászterületek, mert az gondolom korlátozná a vadak mozgását. Kitáblázva sem hiszem, hogy nagyon vannak, gondolom arra meg nincs pénz. De még ha be is lennének kerítve vagy kitáblázva, a puskagolyót nem állítja meg a kerítés. Ráadásul sok vadász mindenre lő, ami mozog. Hányszor hallani, hogy egy vadász meglötte a társát, mert azt hitte, hogy valami vad mozog ott a bokorban. Vagy arra is volt már példa, hogy kutyasétáltatás közben lőtték le a kutyát a gazdája mellett.

Szóval érdemes utánanézni, hogy merre vannak vadászterületek, és azokat lehetőleg messzire elkerülni.

Egyébként a katonai területek sincsenek körbekerítve, max kitáblázva. Én itt a Bakony lábánál lakom, itt van a Tési fennsíkon Közép-Eu. egyik legnagyobb egybefüggő lőtere. Ugyhogy nincs körbekerítve, kitáblázva is csak ott, ahol még nem ette meg az idő vasfoga a táblákat. Aki nem tudja, hogy erre lőtér van, simán betévedhet, főleg hogy turistautak is vannak a közelben. Ennek is érdemes utánaérdeklődni, hogy merre vannak katonai területek, esetleg a honvedelem.hu-n.

2011. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
és akkor vajon marad olyan terület, ahol nem lőnek, és mégis lehet ott kirándulni?...
2011. júl. 25. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!