Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska vagy Kutya az okosabb/i...

Macska vagy Kutya az okosabb/intelligensebb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 18:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
19%
Egyértelmű és nyilván való,hogy a kutya. A kutya hűséges,ragaszkodó. A macska addig kedves,amíg kaját nem kap...:)
2011. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
20%
Kutya.Ez valakinek még kérdéses?
2011. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
29%

Láttál már a nevére, és parancsszavakra hallgató macskát?

-hát nem hiszem, ezért egyértelmű, hogy a kutya az okosabb.

2011. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kutyafanok, az én perzsacicám parancsszavakra hallgat, és az előző házicicám is ugyanezt csinálta. Van-e még valakinek kérdése?
2011. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%
mindkettő..nevelés kérdése.
2011. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
97%

Hát, számomra nem egyértelmű...

Volt macskám és kutyám is...hát a kutya engedelmes! És okos is. A macska okos, de nem engedelmes. Kérdés h az engedelmesség okosabbá tesz-e valakit. Szerintem nem. Szerintem 50-50. A macskák iszonyú rafkós állatok! Amúgy: a szobacicák nagyon okosak, mert velünk élnek, sokkal többet tanulnak mint a kivert társaik.

2011. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 skarma ***** válasza:
89%
Mindkettő intelligens, a macska sokszor nem mutatja ki, de alapvetően mindkettő okos állat.
2011. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az intelligencia nem azt jelenti, hogy parancsszóra engedelmeskedni tud.

És a macskák intelligensebbek.

2011. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Az agyi szintjük nagyjából egy szinten van, persze hatalmas különbségek vannak az egyes egyedek között is, ugyanúgy, mint az embereknél.

Mégis, azért gondolja a legtöbb ember okosabbnak a kutyákat, mert azok jobban be tudnak illeszkedni az ember életébe, szeretnek engedelmeskedni. Ilyen a természetük, a vadon élő őseik, a farkasok falkái is jobban hasonlítanak az emberi közösségekhez, a motivációik is nagyjából ugyanazok. Az emberi szelekció, közbeavatkozás során pedig méginkább idomultak az emberhez, mert a vadabb, irányíthatatlan egyedeket kizárták a tenyésztésből.


A macska is társas lény a természetben, ember nélkül is, de már kevésbé. És a macskát nem formálta annyira magához az ember. Valamint nincs meg annyira az a mindenáron megfelelni vágyása, mint a kutyáknak, akik általában akkor is istenként tekintenek a gazájukra, ha az meg sem érdemli.


De értelmi szint terén nincs igazán különbség köztük. Csak más a természetük.

2011. júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
79%
a Kutya és a Macska is ugyanolyan intelligensek,és ahogy előttem mondták,az intelligencia nem azt jelenti,h engedelmeskedik.A kutya és a macska más,a kutya hűséges ezért mindent megtesz,a macska pedig makacs,és ha úgy vesszük jóval okosabb,mivel nem engedelmeskedik parancsra,mert minek?És mellesleg macskát is lehet parancsra tanitani.Szóval mindkettő 2 éves szintjén van...
2011. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!