Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért vannak kukacok a magkeve...

Miért vannak kukacok a magkeverékekben?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a papagájok és hörcsögök magkeverékében amit megveszek újonnan tele vannak apró kukacokkal amikből moly képződik?? Rettentően idegesítő és nem merem így odaadni nekik. Több féle magkeveréket próbáltam már, de szinte mindegyiknél ezt tapasztalom. Nagyon jól meg szoktam nézni, mielőtt odaadom nekik és sajnos többnyire ez a tapasztalatom. Ez ellen mit lehetne tenni, miért van mindig tele kukacokkal??? Nálatok is ez a helyzet?
2011. júl. 28. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd vissza és legközelebb nézd meg, mit veszel. Nem normális dolog és nem is kell elfogadnod.
2011. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Tárolási hiba, vásárolj máshol. A kukacok nem veszélyesek, oda lehet adni az ilyen magkeveréket, de felveti a kérdést, hogy ha olyan régóta rohad a polcon, hogy belement a moly, akkor mennyi maradt a tápértékéből. Ha berakod a fagyasztóba egy órára, akkor legalább a lakásban nem másznak szét a molyok.
2011. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
pontosan ahogy az előttem szóló mondja vidd vissza,nem csak azért mert ez "selejtes" hanem mert a moly a te élelmiszeredbe is bemegy pl tészta ,liszt, kakaópor, tovább nem részletezném,tüntesd el a lakásból.Próbálj máshol venni.
2011. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Több helyen vettem már ilyet, mindig máshol vásárolok és hiába! Nem tudom ott megnézni, mert ugye nem szabad kibontani!
2011. júl. 28. 08:45
 5/7 Platypus ***** válasza:
Akkor gondolom te mindig az egyszerűen zacskózott vagy a dobozos termékeket veszed. Ezek marha könnyen fertőződnek kártevővel. A prestige termékei pl. elég vastag és jól záródó csomagolásban vannak, azoknál még soha nem tapasztaltam ilyen problémát, pedig volt, hogy sikeresen bevásároltam egy csomag múzeumba való hörcsögkaját.
2011. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Timberwolf ***** válasza:
Én is tapasztaltam már ezt párszor. Ez ellen nem lehet mit tenni, jól válogasd meg milyen magkeveréket veszel. Mostanába kimért magot vásárolok és egyelőre nem tapasztaltam molyosodást bennük. Ja és nem ajánlanám az ilyeneket odaadni az állatoknak, legalábbis a madaraknak nem túl egészséges plusz, ha molyos, akkor ki tudja mennyi időt állt és lehet, hogy már enyhén penészes is.
2011. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát én amint észreveszem a magkeverékben a kukacot már dobom is ki egyből a kukába úgy ahogy van.

Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy a normál vitakraftos hullámos papagáj és hörcsög magkeverékben sosincs kukac, lehet, hogy akkor mindig ezt fogom venni...nemtudom, de igyekszem akkor a vitakrafttól venni a magkeveréket.

2011. júl. 30. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!