Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom 1 éves yorki kan...

Hogy tudom 1 éves yorki kan kutyusomat hozzá szoktatni másik kutyához?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Mi a probléma?

Séta közbeni találkozásnál szeretnéd a többi kutyához szoktatni, vagy otthon egy új kutyához?

2009. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elég nehéz, de nem lehetetlen. Én a 1,5 éves yorkimmal küzdöttem meg, hogy megszokja a másik két kutyánkat. (egy rotit meg egy Amerikai Staffordshire Terrier-t)...Hosszú mérkőzés volt, több, mint másfél évembe telt. Első körben nyitott bejárati ajtó volt és ha a yorki úgy érezte szépen kijött a többiekhez. Viszont a másik kutyáknak is meg kellett tanulnia, hogy nem lehetnek hevesek, és túl tolakodóak a yorkival... (Volt, hogy a yorkim, csak kísérettel volt hajlandó kimenni pisilni, mert különben félt, és nem volt kedve. Ez elég nehéz időszak volt). Mára már eljutottunk oda, hogy ha cimborák nem is, de elviselik a kis hülyének a "hisztijeit", de nem veszik úgymond "kutya" számba. Elviselik, de nem támadják meg. Pedig, a yorkim szenyó, mert nekimegy a nagyoknak, a roti nyakának ugrik, és harapdálja. (yorkim 1,6 kg) Harapdálja a roti lábát, az meg csak bután néz, és hátrál vissza a hátsó udvarba. De még nem állt vissza, pedig egyértelmű a rangsor. A falkavezér a roti, majd a szuka amstaf. A szukával plátói a szerelme a yorkimnak. Mára már összedugják az orrukat,de ha észreveszem a yorki egyből leugatja a fejét a nagyoknak... Szóval elég vicces. Nem egyszerű, de nem lehetetlen megszoktatni más kutyákkal... Rengeteg türelemre van szükség, és biztatásra mindkét fél részéről. Kitartást!
2009. ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!