Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, melyik a jó...

Mit tegyek, melyik a jó választás?

Figyelt kérdés

én igazából egy macska párti srác vagyok, de ettől még jól kijövök a kutyákkal is. az első háziállatom egy cica volt, de rá két évre jött egy kutya is. képtelen voltam eldönteni, hogy melyiket szeressem jobban, sőt mindegyiket ugyanúgy szerettem, csak a macska úgy látta, hogy a kutyu kapja a több törődést, szóval fogta magát és lelépett. nekem azóta is elszorul a lélegzetem, ha arra gondolok, hogy lényegébe miattam hagyott itt minket az első házi kedvencem.

most érkezett a házba egy újabb macska, de a kutya még mindig itt van. azóta már nagyjából megbékéltem gondolattal és a kutyával is, azonban félek, hogy ismét szétszedné az agyam a gondolat, hogy a kutya, akivel azóta nagy barátok vagyunk, fogná magát és lelépne vagy csak közömbösnek érezné magát.

a kutyám, Bicska, már lassan hat éve él velünk, de mivel nehéz kölyökkora volt (kóbor eb volt), félek hajlamos arra, hogy a sok törődés ellenére visszaessen és újból olyan legyen, mint az első évben. elvégre egy kutyát a kölyökkora nagyon nagy részben formál és mivel neki nem jutott akkoriban sok jó, ezt manapság is néha kimutatja, szerintem zokon venné, ha a macska maradna.

elmorzsolok pár könnycseppet, ha egy kóbor jószágot látok.


gondolkodtam már és beugrott pár lehetséges irány az arany középúthoz:


- szoktassam be a házba a macskát, aki szintén az utcákat rótta hónapokig és ezzel külön területet adhatok mindkettőjüknek.

- a cicát elvinném egy másik szintén nagy macskabarát ismerősömnek, aki szívesen gondozná.

- megpróbálnám összebarátokoztatni őket.


2011. júl. 31. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld összeszoktatni őket. A kutyus bemehet a házba? Ha igen, engedd be a macskát is, ha nem, akkor a macskát se engedd be. Egyszerre adj nekik enni, egyszerre próbálj velük foglalkozni, ugyanannyit. Ha nagyon nem szeretik egymást, akkor a cicust szerintem add oda az ismerősödnek, aki biztosan szívesen gondozza..



De ez csak az én véleményem, nekem nincsenek úgy kimondottan háziállataim.

2011. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"azonban félek, hogy ismét szétszedné az agyam a gondolat, hogy a kutya, akivel azóta nagy barátok vagyunk, fogná magát és lelépne" - ehhez csak annyi a hozzáfűznivalóm, hogy a kutya nem szokott csak úgy lelépni. Mert általában a kutya nem mászkál össze-vissza éjjelente. Nekem is volt 3 cicám is, és mindet engedtük bóklászni, melynek hála egyszer csak nem jöttek haza... :(


Mikor az utolsó cica lakott nálunk, vettünk egy kis termetű kutyust is. És képzeld, annyira összebarátkoztak, hogy a kutyus ÁTADTA a fekvőhelyét a cicának, amikor az arrament, illetve kergették egymást, futkároztak. Öröm volt nézni:) Csak aztán sajnos az utolsó cicusunk is elszökött...


Szerintem össze lehet szoktatni egy kutyát és egy macskát. Példa az én esetem. Olvass utána, a neten biztos sok oldal van ezzel a témával kapcsolatban!


15/L

2011. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos összeszoknak majd, emiatt ne aggódj. Pláne könnyebb a helyzet, ha nagy kutyához viszel kis macskát.

Azonban az előző macskád miatt ne emészd maga, tuti, hogy nem azért ment el, mert azt hitte vele kevesebbet foglalkozol. A macskák már csak ilyenek. Szeretnek kóborolni, aztán eltévednek, elviszik őket ne adj' isten elütik őket. Most nem azt mondom, hogy mind ezt csinálja, de sok így tűnik el.

2011. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!