Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az baj, hogy ha én előrébb...

Az baj, hogy ha én előrébb tartok egy állatot, mint embert?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy előbb veszek kaját a pénzemen egy kutyának, vagy állatnak, és előbb adományoznék pénzt egy menhelynek, vagy állatok megmentésével foglalkozó alapítványnak, mint, hogy a hajléktalanokat segítsem, vagy a ráoks embereket, vagy a kisgyerekeket.


És ezért több ismerősöm, is szemétnek nevezett, hogy "egy emberi élet többet ér egy állatinál"


Én meg úgy hiszem, egy állat akkor se tud segíteni magán, csak nehezen, de egy csöves akkor is bemehet egy hajléktalan szállóra, meg lophat magának.

És egy rákos, vagy leukémiás is előbb fog segítséget kapni, mint egy kidobott, megunt kutya, vagy bármilyen más beteg állat...


Tényleg szemét lennék, hogy így gondolom?


2011. aug. 3. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem vagy szemét! Nézz az emberekre, mennyit ártanak mindennek. Most nehogy már sajnáljam azért a hajléktalanokat, mert az összes pénzüket a piára költötték! Én is szívesebben segítek egy állatnak, mint egy embernek.
2011. aug. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok!

Amúgy meg néhány állatnak több esze van, mint pár embernek!

Hasonlítsd össze! Az emberek szórakozásból ölnek, míg az állatok a túlélésért! Ez lehet, hogy nem tartozik ide, de az állatok nem viccből ölik meg a másikat...

2011. aug. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Jah és lelehet szavazni, de ez az igazság sajnos! :( :\
2011. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

A kérdés az, hogy aki szemétnek nevez, az vajon mennyit adományoz embereknek? Nagyon sok képmutató ember van, aki meg tudja mondani a másiknak, hogy kinek mennyi pénzt és időt adományozzon, holott lehet, hogy ő meg "előbbre tart" egy új kocsit vagy medencét, vagy bármit, mint egy embert. (Itt nyilván nem a tárgyakat tartja előbbre, hanem a saját maga kényelmét...)


Tehát szerintem egyáltalán nem vagy "szemét". Csak legfeljebb te nem csak beszélsz a jótékonyságról, hanem teszel is valamit. És igen, vannak, akik meg tényleg az embereken segítenek. De szerintem szükség van mindenfajta jótékony tevékenységre, hiszen csak így állítható fel valamiféle "egyensúly".

2011. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Engem is neveztek már emiatt szemétnek. De kinevettem őket. Én odavagyok minden állatért, lehet az a legundorítóbb pók, vagy egy bazi nagy elefánt. De főleg a rágcsálókat és a macskákat szeretem. Van is belőlük jó pár. A barátaim mindig furcsán néztek rám, mikor arra hivatkozva hagytam ott őket mondjuk egy buliban, hogy megyek haza az állatkáimhoz. Szinte a gyerekeimnek tekintem őket, ha elmegyek itthonról, nem tudok sokáig távol maradni, mert hiányoznak, arra gondolok, hogy vajon mit csinálnak, jól vannak-e. Minden zsebpénzem rájuk költöm szinte, kajára, kuckóra, játékra, magamra szinte semmit nem költök. De ha jól sejtem, senkinek semmi köze ahhoz, hogy mire költöm a pénzem, nemde? Esetleg a szüleimnek - mivel tőlük kapom, ha úgy vesszük, az az ő pénzük -, de ők támogatnak ebben. Sokkal jobb dolog szerintem állatokra költeni, mint bulizásra, drogokra, piára, minden héten új rucira, stb-stb. Nálunk az egész család adományoz állatmenhelynek. Lehet a véremben van, és valóban különcség, nekem természetes. És helyesnek is látom. Akinek nem tetszik, magára vessen. :)
2011. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Łili válasza:
33%
szija. ez miatt ne emészd magad teljesen igazad van!!:)
2011. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Én teljesen egyetértek Veled, én is így gondolkozom.

Van aki engem is furcsának néz emiatt :)

Meg én amiatt se adományoznék rákos gyerekeknek, mert ki tudja, lehet hogy az én pénzemből kerül ki a következő bűnöző vagy "rossz ember". Meg eleget láttam az emberekből ahhoz, hogy úgy érezzem az állatok sokkal de sokkal fontosabbak.

Szóval együtt előre! :D

Na, én melletted vagyok.

2011. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Jól teszed. Az emberi faj nem ér annyit hogy törődni kéne vele.
2011. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos én nem tehetem meg, hogy adományozzak menhelyeknek, de már fogadtam be utcáról kutyát és jó pár macskát is.


Szüleim mindig úgy adtak pénzt, hogy "de nehogy az állatokra költsd!". Persze szüleim is mindent megadnak az állatoknak, csak ha nekem van egy kis plusz pénzem, akkor rögtön azt nézem, hogy nekik mire van szükség, és csak utána jövök én. :)


Szerintem emiatt nem vagy szemét! Tényleg az állatoknak is kell segítség. :)

És igen, némelyik ember... Hát ebbe inkább ne menjünk bele, mindenesetre szerintem jó, amit csinálsz! :)

2011. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Én is így vagyok vele..nyugi nem vagy egyáltalán szemét.

Ha látok egy filmben olyan részletet ahol meghal az ember és az állat, mindig azt mondom, hogy szegény ló, kutya, oroszlán stb...sosem az embert sajnálom még ha tudom hogy nem igaz egyik sem...mindig is többre becsültem az állatokat az embereknél, de azért akadhat egy-két kivétel :) ;)

2011. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!