Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokkot kaptam egy tyúkvágáson....

Sokkot kaptam egy tyúkvágáson. MIT TEGYEK!?

Figyelt kérdés

Lehívtak ismerősömék vidékre magukhoz. Elhatározták, hogy tyúkot vágnak, ha már ott vagyok, segítsek.

Azt hittem, ok semmi gond, nem az én nyakamat vágják el, és nem én fogom elvágni senki nyakát.

Csak ami akkor történt, az valami borzasztó.

Ahogy kergették a tyúkokat, azok menekültek, kiabáltak, tisztára sokkot kaptam amikor elvágták a kakas nyakát, és csapkodott, vagyis csak próbált, mert lefogták nyakát, szárnyát, lábát. És amikor elvágták a nyakát... :S :'(

Rángatózott, hörgött, ahogy próbált levegőt venni, vinnyogott és ahogy felemelték, hogy kicsurogjon a vére... Szőrnyű!

És hogy örültek, hogy milyen finom lesz a húsleves, közben meg ott rángatózott a kakas, tyúk...

Amikor elfordultam, mert nem bírtam nézni, hogy szenved, Ők csak röhögtek, hogy "Mivan, a pestiek nem bírják a látványt!? hahahaha...."


Ahogy néztem, hogy vágják a nyakát, szinte éreztem a fájdalmat.


Azt mondták, "ne aggódj, nem fáj neki, hamar elvérzik, nem szenved sokat! És ez a leghumánusabb módszer!"


Nekem nem úgy tűnt, hogy nem szenved, amikor volt, hogy kicsorgatták a vérét, rángatózott közbe vagy 10 mp-ig, lerakták, hogy meghalt, és még a ládába is vergődőtt, meg a csőrével próbált levegőt venni...


Komolyan nem szenved sokat?

Nekem nem tűnt úgy...


Ez az eset 1 hete volt, de folyton arra gondolok,m hogy szegények szörnyű kínok között haltak meg csak azért, mert milyen finomak lesznek a levesbe...


Most vagy egy életre elment a kedvem a hústól, rá se bírok nézni a húsra, hogy tudom, hogy így haltak meg az

állatok csak azért, hogy megegyük őket.


Most mit tegyek, folyton csak az a szőrnyű kép van előttem, hogy vergődnek az állatok, sipákolnak, miközben elvéreznek-


Bediliztem volna?


2011. aug. 3. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim válasza:
41%

Jaj de édes vagy...

Én is ilyen vagyok amúgy

2011. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
78%
Keresd Dr. Csernus Imrét. Itt már csak ő segíthet!
2011. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim válasza:
66%
Bezzeg mikor eszed a finom sülthúsokat ,leveseket belőlük..Őket is így végezték,ami a tányérodon van..
2011. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 skarma ***** válasza:
22%

Hát ez elég szomorú... nézd a ,,jó" oldalát: Te is vegetáriánus lettél. Üdv a klubban! Nekünk már semmi közünk a gyilkolászáshoz.

De lehetsz még állatvédő.

2011. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
81%
igazuk van,nem fáj nekik,hisz akkor már csak az ideg mozgolódik bennük.csak haszonállatok arra tartják hogy megegyék őket.ígyis úgyis meghalnak egyszer tök mind1 hogy most vagy később.miért az más ha a boltba veszed?
2011. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
97%
amúgy igazuk van, a pestiek már csak ilyenek.
2011. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:

"Bezzeg mikor eszed a finom sülthúsokat ,leveseket belőlük..Őket is így végezték,ami a tányérodon van.."


Azt gondoltam, hogy nem csak úgy lesznek a boltba, de azt nem, hogy elvágják a torkukat "humánus" módon. Azt hittem fejbevágják őket, vagy valamit tesznek, hogy elájujanak, és ne érezzék a fájdalmat, hogy meghalnak, nem pedig, hogy elvágják a nyakukat, és fulladoznak, meg szenvednek egy csomó ideig.

2011. aug. 3. 12:26
 8/82 anonim ***** válasza:
62%
Akkor mi lenne veled egy disznóvágáson?Végig tudnád nézni?
2011. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
62%
Múlthéten éltem át én is az első tyúkvágós élményem. Neki a fejét rendesen levágták. A tyúk hátra szaltókat dobott, meg rohangált az udvarban fej nélkül. Elég furcsa látvány volt, de ez nem tudta elvenni a kedvem a húsevéstől.
2011. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
40%
a nyulakat szokták fejbe vágni.
2011. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!