Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam össze 12...

Hogyan szoktassam össze 12 éves kan szibériai husky kutyámat a 3 éves nőstény törpepalotapincsimmel és az 5 éves házi macskámmal?

Figyelt kérdés
Huskym 12 éves(28-30kg), udvaron van tartjuk, de napközben bejárhat. 3 éve van egy törpepalotapincsi kutyusunk(3,5kg), őt bent tartjuk a házban. Most költözünk és a kutyák egy helyre kerülnének, husky udvarra, palotapincsi házba, de jó lenne ha összetudnám szoktatni őket, mivel a husky bejáratos, palotát viszont valahogyan át kellene vezetnem az udvaron ha szeretném vinni sétálni. Palota és a macska elejétől fogva jóban vannak. Szeretném csatlakoztatni hozzájuk a huskyt is, nem szeretném ha ki kéne zárni a házból, de viszont féltem tőle a macskát meg a palotát. Husky szereti a kuyákat, de a macskákat nem, viszont kutyákkal szemben is jelezni akarja hogy ő a domináns. Palotakutyánk viszont nincs tisztában azzal, hogy bizony Ő sokkal kissebb egy huskytól! Kérlek segítsetek!
2011. aug. 8. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kan és szuka nem szokott összeugrani, ott nem hiszem, hogy gond lesz. Viszont a macska, na az már bajos... Öreg fát nem lehet átültetni, ha eddig nem szokott hozzá a macskához, 12 évesen már bajosan lehet hozzá szoktatni. Én a macskát zárnám előle.
2011. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A huskyt nem fogod tudni soha macskához szoktatni. Nekem már

vagy 5 volt , mindegyik megölte a macskákat , ill. a kutyákon kívül, minden állatot.

2011. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ohhhh! Akkor ez reménytelen esett. És a nőstény kutyussal? Őt féltem mert csak 3-3,5kg, a husky viszont 28-29kg.A husky feje akkora mint maga az egesz palota. Velük nem lesz gond?
2011. aug. 11. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolom,már nem aktuális, de...

Mi huskynk kb 12 évesen szokott hozzá a macskákhoz, előtte vadászott rájuk. Nem volt egyszerű, de egy idő után már együtt voltak, nem bántotta őket. Először rácsos ajtón keresztül szoktattuk hozzá, és mikor ott már nem támadott, ajtó nélkül, szájkosárral folytattuk. Végül az is lekerült.

Kutyák egymással sokkal egyszerűbbek, egymás mellett sétálásnál megszokja a másik szagát, így egy idő után barátságosan fog iránta érdeklődni, már ha nem alapból úgy reagál rá (kan elvileg nem bántja a szukákat - persze mindig vannak kivételek).

Az előző 3 évben hogy oldottátok meg, hogy ne találkozzanak, ha a husky bejárós volt, a pincsi meg benti kutya?

2012. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!