Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ki mondott igazat?

Mit gondoltok, ki mondott igazat?

Figyelt kérdés

Szóval vadász ismerős mondta, hogy ez a veszettség dolog már nagy humbuk, lehúzzák az embert az oltásokkal.

Azt mondta, hogy veszettség, mint olyan már nincs, mert év tizedek óta fecskendeznek a vadászok-vadőrök húsokba, tojásba veszettség ellen "oltást".

Azt mondja már vagy 10-12 éve nem találkoztak veszettséggel, aztán lehet, hogy lappang valahol, és egyszer majd megint előtör, de most nincs.


Nyilván ez nem azt jelenti, hogy ettől nem oltatjuk a kutyát.


Állítólag az állatorvosok ezt nem akarják bevallani épp a pénz miatt.

Rákérdeztünk az állatorvosunkra, aki őszintén elmondta, hogy ugye évente kell oltatni a kutyákat.

De igazából a veszettség elleni oltás 3 évig véd, csak azért mondanak egy évet, pont azok miatt, akik nem oltatják évente, hogy a 2.,3. évben talán már hajlandók elvinni az állatot, így védve van. Tehát ennyi a becsapás, hogy igazság szerint elég lenne 3 évente oltatni.



Hát nem tudom mi mondott igazat, szerintetek?


23N


2011. aug. 12. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a 2 igaz.

Viszont ha nem vakcináznák az állatokat, újra felütné a fejét a betegség. Szóval inkább csak elővigyázatosságból kell.

A 3 éves dolog is igaz, erre jó példa az is, hogy pl tőlünk nyugatabbra is teljesen ugyanezzel az oltóanyaggal oltanak, és ott elég 3 évente oltatni a kutyát, mert ott felelősségteljesebbek, és biztosan beoltják, nem azon a pár ezer Ft-on fognak spórolni. :S Én megértem, hogy így "átvernek" minket. Sajnos ebben az országban muszáj.

2011. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is megértem, vagyis mi is.

Épp ezért mondta el őszintén az orvos, mindamellett, hogy a szüleim 20 éve nagyon jóban vannak vele. De mondta, hogy nekünk azért mondta el, mert tudja, hogy attól mi ugyanúgy vinni fogjuk a kutyát, mert így van, nem azon fogunk spórolni.

2011. aug. 12. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:

a vadász ismerősöd mennyire volt részeg? veszett állatok tényleg nem gyakoriak, de azért 4-5 évente van megbetegedés


a vakcina valóban véd több ideig, de biztosan csak akkor, ha évente rendszeresen újraoltatjuk a kutyát


emberi példa járványos gyermekbénulás, nálunk kötelező az oltás, de kb 40 éve nem volt megbetegedés...ellenben olyan országokkal, ahol nem kötelező a Sabin-vakcina

2011. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


Épp a múltkor láttam egy videot a youtube-on egy veszett őzről...ki is lőtték. Itt Magyarországon, 3 éve volt.


http://www.youtube.com/watch?v=78EYvfUc4gE

2011. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!