Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csípett már meg valakit...

Csípett már meg valakit mérges dajkapók?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 13. 13:16
1 2
 1/15 anonim válasza:
nem, de remélem nem is fog. Miért, téged igen?
2011. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Engem sem.Csak érdekelne milyen tünetek jelentkeztek.Amúgy pókfóbiás vagyok.Érdekes hogy mindenre azt mondják,legyen kígyó,pók hogy mérges faj nem él magyarországon.Ha megnézed ezt a linket,kiderül hogy mégis.(jó nem a keresztes pókra gondolok)A kígyókra is azt mondják,de hülye vagy,hát nálunk nem él mérges kígyó.Dehogy nem,a keresztes vipera az mi?
2011. aug. 13. 13:44
 3/15 anonim ***** válasza:
engem szerencsére még nem! nem is láttam de remélem nem is fogok! :D és remélem hogy nem is csíp majd meg ha látnék eggyet!! :D
2011. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

[link]


Azért annyira nem kell félni ettől a pókfajtától sem, bár kétségkívül az sem kellemes ha pár órára lebénul a karod meg fáj. (én is félek tőlük és egyszer korábban olvastam már történeteket erről a pókról, de most ettől kicsit megnyugodtam, bár nem tudom melyik az igaz)

2012. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Én tegnap este nyomtam egy hím példányt agyon a kezemmel mikor megláttam a széken ami mellettem volt miközben éppen vodkáztunk :) de nem csípett meg igaz utánna néztem csak mekkora csáprágója volt
2013. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
elvileg Magyarországon nincs is hivatalosan publikált eset arra hogy megmart volna bárkit is ez a jószág, de amúgy csak émelygést, hőemelkedést és zsibbadást okoz a csípése.
2013. szept. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Osztálytársamat egyszer megmarta egy:S lezsibbadt a karja, a csipesz bedagadt,bepirosodott,es majd 40fokos laza lett :S kihívták hozza az orvost, kapott kalciumot mert azt hittem alergias reakció, de utána megmutatta a pókot , mert miutan meg csípte osszenyomta,es utana mondta az orvos hogy ez mérges dajka pók volt,es h par ora es elmúlik a méreg hatása ha nem, akk kijön ujra.
2014. jan. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Engem már csípett meg és elég szar...

Pont a bicepszem oldalsórészét csípte és eléggé feldagadt.

Kb. 1 hét alatt lemegy a dagadás, csak borogatni kell.

2014. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 shadowfighter96 válasza:
engem is csípett már meg és elég fájdalmas este csípett me g és másnap reggel is fájt
2014. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Igen engem mart mar meg ilyen pok. Ejjel 3 orakor ebredtem arra hogy valami maszik a karomon. Mielott lecsaptam volna, belem mart. Abban a pillanatban iszonyatosan elkezdett fajni kb 24 oraig.. a karom lezsibbadt, mozgatni sem tudtam.Lazam hoemelkedesem nem volt.
2016. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!