Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macskára veszélyes-e, ha...

Macskára veszélyes-e, ha megeszi a mérgezett, döglött egeret?

Figyelt kérdés

Sajnos sok egér van kint,ezért kell egérméreg,a csapda és a fogó,ragacs stb nem használ.

De ha a macska megeszi az egeret,ami mérget evett,ez veszélyes még rá vagy csak az egérre,amelyik megette volt veszélyes? A méreghez tuti nem fér hozzá a cica.

Köszi a válaszokat,értelmes válaszokat felpontozok!


2011. aug. 20. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

ha megeszi a döglött egeret az nem jó! ha viszont a mérgezéstöl megdöglött egeret eszi meg az még rosszab!

én nem engedném az egerek közelébe,vagy nem tudom micsinálnék de nem szabad hagyni hogy megegye a mérgezet egeret mert az nem tesz jot neki az biztos! mivel az egérben benne van a méreg attol még hogy megdöglött attol még a macsek megeszi szétrágja az egeret és igy az ő szervezetébe is be tud kerülni a méreg!

remélem picit tudtam segiteni! :)

2011. aug. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%
2011. aug. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ekeke ***** válasza:
94%
A ma kapható egér-és patkánymérgek nem mérgek, hanem véralvadásgátlók. A többszöri fogyasztással, hetek alatt annyit felhalmoz a szervezetében, hogy már nem alvad meg a vére, egy kisebb sebtől elvérzik, vagy bármilyen belső szivárgástól elpusztul. A macska testtömegéhez képest ez ezrede a veszélyes adagnak, tehát csakis az jelenthetne veszélyt, ha kizárólag döglött mérgezett egereken élne hetekig. Ez rá nem olyan jellemző:)
2011. aug. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Semmiképp ne engedd, hogy megegye a mérgezett egeret, mert nagy valószínűséggel elpusztul ő is! Sajnos tapasztalatból mondom... Nem mi mérgeztünk, hanem a szomszéd, ott evett mérgezett egeret a cicánk.
2011. aug. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is majdnem elvérzett a macskám, mikor mérgezett egeret evett a - fenti válaszoló szerint nem veszélyes - véralvadás gátlóval együtt.

Ha épp nem vagyunk otthon, mikor hazatámolyog, akkor elpusztult volna, csak azért élte túl, mert perceken belül kapott az állatorvostól K-vitamint.

2011. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az ultrahangos egér riasztó nem ér semmit.Több fajta is van,de csak pénz kidobás volt,élén a Pest Rejekt-el.

Sajnos nem tudunk mindig a macska sarkában lenni,de amit Lehete nyilván megpróbálunk,hogy távol tartsuk az esetleg mérget evett egerektől.

Dokit is kérdeztem közben,elvittem a méreg csomagolását is,hogy ezzel "etetjük" az egereket.

Azt mondta,hogy valóban veszélyes,de a macska közvetlenül nem fogja meg enni a bitrex tartalma miatt,mert keserű.

Ha megfogja a mérgezett egeret,attól a kis macskám simán elpusztulhat.A nagyobb macskáknál több az esély,hogy túlélni,de az enyém nagyon kicsi még.

Köszi a válaszokat!

2011. aug. 24. 15:53
 7/10 ekeke ***** válasza:
62%
Hmm.... ha mindez igaz, akkor két feltétel valósulhat meg: vagy a macska sokkal érzékenyebb az anyagra, vagy csak azt az egeret képes lenyomni, amelyik már szinte kiszenvedt. Egyik sem túl jó. Meg az sem, hogy macskajelenlét közben egyáltalán előfordul az egér, hiszen neki ez a legfőbb csemegéje, játéka.
2011. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nálunk mindig volt macska a háznál,de egér is :-)

Szerencsére a házba nem jönnek be az egerek,de a sufniban,ahol a tűzifát tároljuk,szoktak lenni.

Köszi a válaszokat még egyszer!

2011. aug. 26. 17:09
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és mentek a zöld kezek mindenkinek!
2011. aug. 26. 17:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Igen veszélyes, ha egy cica mérgezett egeret vagy patkányt evett meg! Lehet valaki azt mondja hogy á semmi esély rá! Pedig van! Még hozzá az én kiscicám is ebbe halt bele, mert egy mérgezett egeret evett meg! Gyors elmondom miért:

Az egér megeszi a mérget, ami általában az egér vérét sűrűsíti meg. Az egér már majdnem halott, vagy már az, és a cica meg megeszi. Az a szer amitől megsűrűsödött az egér vére, az a húsába belekerül. A cica megette, és ezért a cica szervezetébe is bele jutott a szer. De azért nem 100% hogy meghal a cica tőle, ha jó az étvágya, vagy egészséges, akkor nem hal meg. De ha nem a legtöbbet eszi, és kissé beteges állapotba van, akkor kisebb az esély hogy túléli.

2015. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!