Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Most mi a helyzet a kullancsok...

Most mi a helyzet a kullancsok írtásával?

Figyelt kérdés

Korábban azt olvastam, hogy az írtószer nem EU-kompatibilis, ezért nem szabad használni. Akkor meg miért nem találnak helyettesítőszert?


Később meg az olvastam, hogy a kullancs írtása nem EU-kompatibilis. Ezt meg nem értem, miért lenne tilos egy vérszívó írtása, amikor az állatvédelem elsősorban a gerincesekre terjed ki, és a rovarok esetén csak helyi szinten vannak védve, egyes természetvédelmi területeken.


Na meg az írtás hiányában terjedő betegségek terjedése ellen miért nem tesznek semmit a Brüsszeli kockafejek?


2011. aug. 22. 13:29
 1/9 anonim válasza:

Szerintem ez enm ilyen egyszerű. A kullancs nagyon szivós parazita és megél a jég hátán is. Könnyen mutálódik, alkalmazkodik az adott környezethez. Az állatorvosom szerint az utóbbi években csak nőtt a számuk, amig 10 évvel ezelőtt minden 40-ik volt fertőző, ma minden hetedik az.

Valószinüleg a steril laboratóiumi elméleteknél komplexebb a biokémia, az irtás problematikáját ez teszi nagyon nehézzé. Ilyen tartós forróságban sokkal kisebb a paraziták aktivitása, mint a langyos nedves időben. Van injekció, de csak Lyme-kór ellen, de enkefalitis és kutyáknál babéziósis ellen nincsen. Egyébként nekem már annyi bosszúságot és költségeket okoztak, hogy én is legszivesebben kiirtanám ezt a fajt, mert haszna nincsen.

2011. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont a Lime-kór ellen nincs injekció, csak az agyhártyagyulladás ellen.
2011. aug. 24. 22:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért már a nagy EU-s országokban is kongatják a kullancsos harangot. Olyan helyeken, ahol idáig alig voltak, jól elszaporodtak. Egyre több embert betegítenek meg. Szerintem abban a pillanatban, ahogy a saját kis s@gük egészsége a tét, igen gyorsan fognak találni rá hathatós, EU-kompatibilis megoldást.
2011. aug. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár egyik sem ad pontos választ a kérdésemre, de mindegy, jobb híján ezeknek is örülök!
2011. aug. 26. 00:49
 5/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedhez csak annyit... Amivel a kullancsokat pusztítani lehetne, sajnos más rovarokat is elpusztít. Méhek, egyebek. Pont ez a baj, hogy az emberek kipusztították a kullancs természetes kártevőjét, ami kordában tartotta a létszámot.
2011. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi volt az a természetes kártevő? Mert azt lehet olvasni, hogy nincs természetes ellensége.
2011. aug. 27. 02:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom a nevét. Egy darázsféle volt.
2011. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mikor pusztult ki?
2011. aug. 27. 13:59
 9/9 anonim válasza:
Valóban irtani kéne, de tényleg nem olyan egyszerű a kérdés. A biztos hogy rengeteg kullancs okozta betegség van. Sajnos a mi előző kutyusunk is beteg lett, babéziás. Most az új kutyuson állandó jelleggel rajta van a Scalibor nyakörv. Nem szeretném ha egyszer átélni az egész borzalmat. Magunkat is mindig védjük, ha már az okosok nem teszik meg.
2011. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!