Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy az afrikai...

Lehetséges, hogy az afrikai eredetũ hõséggel bejöttek a rovarok is? Vagy nagyobb számban szaporodtak a mai napon/tól?

Figyelt kérdés
Eszméletlen mennyiségũ pici zöld lepkéhez hasonló, de mégsem az szárnyak kis valamik repkednek százával. Inkább a fény környékén. A villanyoszlopokat ezrével rohamozzák meg. Más is tapasztalta? Tudja mi ez? Iszonyat írtózom tõlük, kérlek segítsetek.
2011. aug. 23. 22:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Köszi második. :/ Sajnálom. Eléggé ijesztõ amennyien körbevették a házat. Mint valami sáskajárás.
2011. aug. 23. 22:42
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag dél-nyugaton megjelentek szép méretes lepkék, amik eddig nem voltak jelen. Szóval jöhettek kisebb jószágok is. De szerintem semmivel sincs több okod írtózni tőlük mint a "sima" verzióktól.

Vagy túl sokszor láttad a Hitchcock-féle Madarakat? :P

2011. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22:42-ő vagyok! 1.:bye-bye jelentettelek egy modinak ;) a kérdezőnek: nekünk inkább a fénynél szunyogok vannak illetve amit leírtam az előző válaszomban. úgylátszik a ti környéketeken van egy nagy ó ahol elszaporodhattak:S vagy valami vizes környék.
2011. aug. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ne foglalkozz az előző hozzászólóval egy csöppet neurotikus és alpári:D A kis zöld rovarok amikről beszélsz azok minden évben augusztus körül jelennek meg (tehát igen már tavaly is voltak, és nem a hőséggel együtt jöttek Afrikából:D)Nyugi ha éjszaka be is repül reggelre úgy is meghal szegény...( Kabócának hívják)
2011. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez kb ugyanaz, mint azok a kis barnák, csak zöldben. És pattogó hangjuk van, mikor az üvegre szállnak, vagy nekiütköznek. Gondoltam kitines lehet a szárnya, de nem. Valszeg a fejük. Vagy a fene sem tudja. Nem félnék tõlük, ha pár db volna, de el nem tudjátok képzelni, h milyen mennyiségũ. Rajzanak, és rendes zúgó hangot hallattnak.
2011. aug. 23. 22:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Így ismerõs, de nem tudtam, h õk azok. Bár nézek még képet róla, mert amit kiadott a google, az nem igazán hasonlított. Azok ennyire rajzanak mindig? És sokáig? :/
2011. aug. 23. 22:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam közben. Köszi a rendeseknek. :)
2011. aug. 23. 23:09
 8/10 anonim válasza:

Ez?

[link]



[link]


Nekünk tele az ablak... Nyugi nem tart sokáig a "rajzás" szeptemberre már eltűnnek

2011. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez. Nekünk is tele. Nappalra ugye felszívódnak? És a fák, növények nedvein, kivül mással is táplálkoznak? Tesóm félti a kaktuszkáit.
2011. aug. 23. 23:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Az első kérdésesre válaszolnék.

Hazánk éghajlata, tolódik a mediterrán felé, ezért egyre másra jelennek meg, délről jövő fajok, először ugye csak a pici rovarok, esetleg növények jönnek, majd később már a nagyobb testű állatok is megjelenhetnek nálunk. Sajnos ez rossz hír az őshonos fajokra nézve, mert az új jövevények kiszoríthatják őket, sőt azok is vándorolhatnak fölfelé északra. Tehát igen, valószínű több lesz az olyan rovar amelyik a meleg időt éghajlatot kedveli (sajnos előbb utóbb megjelenhetnek a moszkitók is).

2011. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!