Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy idén több...

Miért van az, hogy idén több a lepke, mint a szúnyog? Alig-alig. Vagy csak nálunk?

Figyelt kérdés
A lepkék ennyire jobban bírnák a szárazságot? Mert a rovarírtók nem csak a szúnyogot írtanák... :)
2011. aug. 24. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nálunk rengeteg szúnyog van :S van rajtam vagy 100 csípés...

Borsodban

2011. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk lepke nincs. Vagy legalábbis nekem nem tűnt még fel.

Szúnyog a nyár elején alig volt, most viszont elég sok van. De nem olyan rengeteg, mint tavaly.

Baranya megye.

2011. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs szúnyog, inkább darázs van rengeteg. Nógrád megye
2011. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A Siópart mentes :)
2011. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

itt meg molylepke rengeteg

Komárom

2011. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én pedig Szabolcsból írok, és idén még nem csípett meg 1 szúnyog sem!!! :)
2011. aug. 24. 22:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Muslica van sok, szúnyogot már vagy 3 éve nem láttam.

Heves megye

2011. aug. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De a lepke meg akkora, mint egy fél denevér, és olyan szőrös, mint a vaddisznó:) Az milyen lepke? Nagyon ostobák, és szeretnek bosszantani.:)
2011. aug. 24. 22:19
 9/12 anonim ***** válasza:

Jelentés Pest megyéből:


1/Szúnyog:

Amíg kb száraz volt az idő, addig alig volt talán 2-3 csípéssel megúsztam. Aztán pár hete a sok eső után elszaporodtak, most már oda kell figyelni rájuk, bejönnek....


2/Lepke, vagyis az én szótáramban hernyó...

(Lepkeformában nem zavar, de herynóként irtózom tőle).

Gondolom a sok eső miatt akkor nem sok pete maradt a leveleken, kevesebb volt eleinte, most pedig a második turnus mintha osztódással szaporodna a forróságban.

Mindenfele hernyókat látok, a fél cseresznyefa és almafa le van rágva, jönnek be is... Lepkeformában nem zavarnának, de így...


A szúnyognak nedvesség kell, hogy szaporodjon, a hernyóknak úgy tűnik nem. Nem tudom melyik a rosszabb.

2011. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyik se jó, de én meg a nagy szőrös lepkéktől írtózom, a szúnyogtól meg nem kapok levegőt a takaró alatt:)) Már ha lenne.. Ezek a lepkék nem eszik meg itt a szúnyogokat? xD
2011. aug. 24. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!