Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mik ezek a kis zöld bogarak...

Mik ezek a kis zöld bogarak amik esténként rajzanak?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem észre őket, évek óta nem volt ennyi belőlük. Fényen összegyűlnek és úgy látom reggelr sok elpusztul és le is lassulnak. Volt aki azt mondta, hogy fátyolka, de szerintem nem az. Nagyon hasonlít rá, de mégsem olyan. Esteleg valaki tudja, hogy miről beszélek?
2011. aug. 25. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:

hát én mostanában rengeteg kis zöld bogárral találkozok a szobámban - beszöknek a tüll mellett vagy szellőztetéskor.

Olyanok, mintha mini szöcskék volnának, úgy ugrálnak, de repülni is tudnak. Én csak éjszaka láttam még őket.

Ilyenre gondolsz?

2011. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja és tuti nem fátyolka, mert annál kicsit nagyobb, és nem láthatók olyan jól a szárnyai.
2011. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyenek vannak!:o Tele van velük a szoba, de reggelre elpusztul szinte mind, ja ilyen kis zöld sáskákra vagy szöcskékre hasonlítanak (Miskolc környéke) ti merre?
2011. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előző voltam: és láttam egy teljesen ugyanúgy kinéző több mint 10 cm-et is:D az durva volt, lehet van hozzájuk köze.
2011. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ilyesmiket találni csak az fényes smaragd zöld és kerek,szintén döglött(szerencsére nem a szobámban,mert akkor tuti sikítanék:D)
2011. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, sáskára vagy szöcskére hasonlít, csak nagy lábak és csápok nélkül. Nem emlékszem rá, hogy korábban lettek volna ilyenek...

Én vajdasági vagyok, szóval ezek alapján elég elterjedtek lehetnek a kis dögök. :)

2011. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

azt találtam, hogy ez kabóca

2011. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen pont így néz ki:)
2011. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igeeen! Ilyen, mint a képen.

Kabócára végképp nem gondoltam...

2011. aug. 26. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!