Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Agyoncsaptam egy nagy méretű...

Agyoncsaptam egy nagy méretű házilegyet. Nem sokra rá megfigyeltem, hogy apró kukacok másznak ki belőle, kb.20-30 db. A kérdés: vajon mit láthattam?

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy azok a kukacok valamilyen élősködők voltak, amik a már döglötté vált légyből kimásztak? Vagy tényleg a légy saját lárvái? (A házilégy állítólag petéket rak le és abból legkevesebb 12 óra múlva kelnek ki a lárvák, nem pedig azonnal, peterakás nélkül. A kukacok méretét nagyjából 4-5 mm-re saccolom. Elég mozgékonyak. Bézs színűek.)
2011. aug. 26. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez volt múltkor, szétkentem az ablakomon egy legyet és láttam hogy a belében mászkálnak ezek az undorító kis csontik. Szerintem azok bébi legyek.
2011. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bézs színűek XD


Én is láttam már ilyet, szerintem ez úgy működhet, mint amikor egy pl. egy haldokló állat megszül. A légynek a petéi, ha túlélik az anyjuk halálát, akkor abból táplálkozva tovább tudnak fejlődni. Ilyesmire gondolok, de konkrétan nem tudom.

Szerintem nem élősködő, hanem a légy utódai.

2011. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2011. aug. 26. 15:17
 4/7 10 deka farhát ***** válasza:
Így már én is jártam. De az magától halt meg. Mondjuk eléggé szenvedve mozgott, de kivételesen békén hagytam. 10 perc múlva meg már ott nyüzsgött rajta a "família".
2011. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen azok peték voltak. Gyakran előfordul hogy az anya elhalálozásakor kikelnek.
2013. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mióta szokott a légy meghalni? Nem azt mondjuk, hogy megdöglött?
2014. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vannak legyek,pl kockás húslégy,ami elevenen szüli meg a lárvákat. És amikor megdöglik a légy,a lárvák egyből kijönnek belőle. Én elég sokszor találkoztam már ilyennel.
2016. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!