Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vajon mik lehettek ezek a...

Vajon mik lehettek ezek a furcsa pici zöld sáskaszerűségek? (részletek lentebb)

Figyelt kérdés
Már úgy 2-3 napja nem tudtam aludni valamiféle kopogástól, amit az ablakom környékéről hallottam, de ma estéig nem bírtam rájönni a forrására. Sejthető volt, hogy valami rovartól érkezik a hang, de csak most vettem észre, hogy nagyon pici, zöld hártyás szárnyú, sáska kinézetű rovarok ugráltak a szúnyoghálón és termetükhöz képest elég nagy zajt csaptak (ahhoz, hogy ne lehessen aludni tőlük). Úgy viselkedtek, mintha nem tudtak volna elszakadni a szúnyoghálótól a'la vas ill. mágnes - viszony. Belülről fújtam rájuk légy - és csótányirtót, de nem használt nekik! Mik lehetnek ezek a max. másfél mm hosszú rovarok?
2011. aug. 26. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem árvaszúnyog.
2011. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem az, de a színe tényleg olyan. Megtaláltam, ez valamilyen kabóca lesz, ha minden igaz. Tudja esetleg valaki, hogy mit lehet tenni ellenük?
2011. aug. 26. 22:18
 3/14 anonim ***** válasza:
tegnap este beugrott hozzám egy..állandóan a vállamra meg a kezemre ugrott. :D nem hagyott békén. állandóan kidobtam az ablakon de visszajött idegesiteni. kezemre ugrott.hót aranyos volt nem szivem megölni :D
2011. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jaaaj nálunk is van!! rengeteg . bejönnek a szobába és mennek a tv felé , meg a plafonra:S de mindenkinél. nem tudom mi lehet ez . én azt mondtam rá hogy bébi sáska:D
2011. aug. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Eddig én is ráfogtam, hogy biztos bébi sáska :D De eddig nem találkoztam ilyen kis "mitugrász" sáskákkal. Komolyan, tegnap este még kezdtem örülni, mert azt hittem eleredt az eső és a cseppek kopognak a párkányon... :) Mi lehet hathatós ellenszer ellenük?
2011. aug. 26. 22:34
 6/14 anonim válasza:
Én felporszívózom őket. Nálam is vannak, de ezek feketék és nagyon hangosan pattognak. Undoríítóóóóó :/
2011. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Jajj én sejtem mi nálam is vannak talán zöldlombszöcske valahol lepetézett!De nem akarok hülyeséget mondani de sztem az.
2011. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Pont tegnap volt egy ilyen kérdés. Nálam is van 1-2 minden este. És a szúnyoghálón keresztül másznak be (?) Füzettel leütöm, ennyi :)

2011. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Na beégettem magam szóval kabóca ok!
2011. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindenkinél vannak, sáskainvázió van és tényleg sáskák csak valami más fajta a megszokottnál.

Tényleg nagyon hangosak, én sem tudok tőlük aludni ha más helyen vannak, nálam még egy sem jött be soha!

Ajtó bezárva, ablak nyitva, de pollenszűrő szúnyoghálóm van ezért nem tudnak bejönni.

Fényre mennek, ha a szobádban sötétség van, nem megy be max 1, ami eltévedt. :P

2011. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!