Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyon bolhás a kutyánk, ez...

Nagyon bolhás a kutyánk, ez jó megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Yorkshire terrierünk van, kb 1,5 centis a szőre, és telis tele van bolhákkal. Már bekentük bolha elleni porral, de nem sok hasznát láttuk,

most azt találtam ki, hogy egy vödör langyos vizbe beleállitom, hogy csak a feje látszódjon ki, és vagy 10 percig áztatom benne a kutyát. Addigra megdöglenek a bolhák?Vagy mit lehetnek még csinálni?


2011. aug. 27. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A-a szerintem a víztől nem döglenek meg,de mi lenne ha vennél neki bolha elleni sampont?Attól ki fog belőle szó szerint peregni a bolha.Remélem segítettem.:)
2011. aug. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
rakj rá egy bolha riasztó nyakörvet aztán fürdesd meg rednesen és utánna is add rá a a nyakörvet
2011. aug. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy hosszú szőrű palotapincsink, és fokozottantisztító hatású bolhairtó kutyasamponnal megfürdettük 2x és még mindig bolhás.

Amúgy azt hallottam, ha a kutya sőre benedvesedik, akkor a bolhák felmennek a fejre, vagyis száraz helyet keresnek.

2011. aug. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen? Jaj, én már komolyan nem tudom mit csináljak.Rossz nézni szerencsétlen kutya szenvedését..
2011. aug. 27. 08:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Előbb fürdés, jó alaposan, akár kétszer is, a yorki szőrét le is lehetne vágni rövidebbre, és könnyebb úgy bolhátlanítani.

Utána add rá a nyakörvet.

Ellenkező esetben tele lesz minden a szétszaladt bolhákkal, és soha nem irtod ki őket.


A bolha nem a kutyában lakik, hanem falrepedésekben, szőnyegben, az udvaron, a lakásban.

Folyamatos porszívózással sok petét és bolhát fel lehet szedni, hat hét alatt kel ki az új generáció, tehát legalább eddig kell őket időnként irtani.

Az ecetes vagy citromos, gyakori felmosás elriasztja őket. Amit lehet, mossatok ki magas hőmérsékleten, és fújjátok le rovarirtóval, és porszívózzatok, hogy eltüntessétek a petéket.

2011. aug. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, rossz nézni. A mienknek már a feje is varas, az oldala is.. :S A hónapban voltunk állatorvosnál és ő nem talált benne bolhát.. -.-" Időkzben a kutyusunk átadott néhány bolhát a macskának is...
2011. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

bolhairtó spot on készítmények!!! másnapra kiűzik a bolhát és minimum 1 hónapig távol is tartják. legjobb a frontline, 2-3 hónapig távol tartja bolhákat. kb egy ekkora testű kutyára 2000 ft és asszem tescoban is lehet kapni.

fontos hogy a kutyád fekhelyeit is alaposan tisztítsd ki, mert a bolhatojásból kikelő bolhalárvák innen másznak vissza kutyusba.

2011. aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megfürdettem kb 7szer, ezek után egyessével csipesszel szedegettem ki a bolhákat. Holnap lenyirjuk a szőrét néhány milliméteresre, és majd még megnézem van-e benne.Az egész napom ráment, de már legalább nem szenved,most nyugodtan alszik, mint a bunda.:)
2011. aug. 27. 18:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm amugy a válaszokat!:)
2011. aug. 27. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Mosdasd meg jó alaposan kutyasamponnal,de vakard meg jól és vegyél neki bolhanyakörvet,ha nem használ forduljatok állatszakértőkhöz!!
2011. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!