Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a darazsak szerepe az...

Mi a darazsak szerepe az állatvilágban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megszúrnak.
2011. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
ki akarnak minket nyírni, ezzel megakadályozva az emberek Földpusztító munkáját, hogy aztán világuralomra törhessenek.
2011. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Miért, mi a mi az emberek szerepe az állatvilágban?
2011. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

hát pont ezen gondolkodtam tegnap, komolyan:)annyi van most, hogy megőrölök tőlük, a macskák nem tudnak enni, mert rászállnak a kajájukra, meg mindenhol ott vannak.

én sem tudom mi a szerepük,mert semmi hasznuk nincs, legalábbis tudtommal.

de lehet, hogy egy hozzáértőtől majd választ kapunk:))

2011. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
88%
darazsak/méhek, nagyjából ugyanaz, hogy ha nemlennének nemlenne világ mivel kipusztulna elmagyarázom... nincsenek méhek nincski beporozza a virágokat,nemlesz több virág,fa nemlesz léggkör mivel mindent beszennyezünk,és szépen lassan az élet elfogy és világvége lenne
2011. szept. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sokan szoktak panaszkodni hogy megszúrják őket. -.-

Csak azoknak mondanám: NEM KELL ÖSSZE-VISSZA KAPÁLÓZNI és akkor nem fog bántani.

2011. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 57%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:19


Azért ennyire nem lenne drasztikus, gondolj csak a szél által beporzott növényekre. =) De egyébként a haszonnövényeink nagy része "eltűnne", ha nem lennének rovarok. Nem lennének például gyümölcsök (néhány kivétellel) sem.

2011. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a méheket értem és elfogadom, de a darazsakat haszontalannak gondoltam.
2011. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Megakadályozzák egy csomó más rovar elszaporodását - főleg növényevő lepkékét. Részt vesznek az állati tetemek eltakarításában. Bizonyos állatoknak pedig táplálékul szolgálnak maguk is.
2011. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm akik értelmes választ adtak. A darazsak tudtommal nem poroznak, viszont pusztítják a méheket. Jómagam es a családom nem vagyunk allergiások, de nem kellemes ha megcsíp. A tető cserepek alatt rengeteg kaptár van, valszeg holnap eltavolitom őket mert megeszik a szőlőt és miből lesz a bor?:D Tehát a szerepük majdnem olyan mint a hangyáké, hiszen rokonok.
2011. szept. 2. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!