Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az a darázs ami kb 5x akkora,...

Az a darázs ami kb 5x akkora, mint egy átlagos darázs az mi? Az a királynő?

Figyelt kérdés
Tegnap este berepült,brutál nagy,undorító,kizártam az ablak és a szúnyogháló közé,figyeltem,és a hatalmas rágójával próbálta kirágni a szúnyoghálót.Mennyivel veszélyesebb mint a " mezei " darázs?
2011. szept. 5. 10:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
szerintem lódarázs volt a leirtak alapján
2011. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lódarázs.

Este, ha nyitva az ablak és ég a villany, berepülhetnek. Elvileg ha lekapcsolod a lámpát, kimegy.

Gyakorlatilag én rakétasebességgel távozok a szobából, és addig vissza se megyek, amíg ott van. Valaki oldja meg. :D

2011. szept. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja,épp vittem be a szárítót,meg a tiszta ruhát este,elhajítottam mindent,úgy betojtam.Aztán mivel ezek a mocskok szeretik a huzatot,berepült az ablakhoz.Én meg gyorsan rá is zártam.Már kitapasztaltam h így kiszáradnak és a másvilágon repkednek tovább:SNeki se sok nagypéntekje van már:S
2011. szept. 5. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
A lódarázs veszélyesebb a "sima" darázsnál.Jól tetted, hogy becsuktad, de most már csak akkor nyisd ki az ablakot, ha biztos leszel benne, hogy megdöglött.Esetleg gyorsabb megoldás lenne, ha résnyire óvatosan kinyitnád és befújnál valami kemotox félét.Biztos ami biztos.
2011. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi,ment a zöld kéz mindenkinek.Darázsírtóm nincs,még várok,jó meleg van,ami neki nem előnyös:D

Egyébként rengeteg darázs rágja be magát hozzánk a padlásról,és tettem ecetes vattát oda ahol bejöttek(volt h napi 40 is!!!!),na azóta nem jöttek be!!

2011. szept. 5. 11:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát,talán kíméletesebb lenne tényleg lefújni valamivel vagy leütni,mint hogy ott szenvedjen :S

Am nálunk a padláson volt fészek,annyi volt fent,hogy még éjszaka is rettegtem,hogy bejönnek,vagy valami! :S

2011. szept. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
na nekem fóbiám van, sztem elköltöznék, ha ilyesmi történne :D sőt, kilőném magam a Holdra. Szúnyogháló nélkül nem élet az élet.. De ha neked van, ahogy írtad, akkor hol jött be??
2011. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

A lódarázstól mindenki jobban fél mint a kecskedarázstól, mivel nagyobb, és nagy zömmögéssel repül. A lódarázs igaz, hogy nagyobbat is tud csípni, de valójában egy nagyon békés jószág. Jobb lenne, ha egyszerűen csak elengednéd, tényleg nem agresszív.

Engem életem folyamán biztos, hogy több tucat kecskedarász vagy méh-csípés is ért, de lódarázs még egy sem. (Régen én is mindig tőlük paráztam a legjobban, de mégcsak ismerősöm sincs olyan, akit valaha is megcsípett volna lódarázs). Szóval: Peace! :-)


(Egyszer volt, hogy ráültem egy kútra, ahol kecskedarazsak voltak. Tömegesen támadtak, 7 csípést zsebeltem be tőlük, rohadtul szar volt és rohadt mérges voltam. Ez közterületen történt, de oda visszamentem otthonról Chemotox-al. Ők jártak rosszabbul.)

2011. szept. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Van szúnyogháló,este mikor mentem be,berepült az ajtón.Állatbarát vagyok nagyon is,edig csak legyet és szúnyogot öltem:(,de mostmár darazsat is.Viszont ez olyan szinten nagy és undorító,h szó szerint a hideg ráz ha ránézek.Lecsapni sincs gusztusom:(Kemotoxom meg nincs.
2011. szept. 5. 11:27
 10/13 anonim ***** válasza:

Pont pár nappal ezelőtt repült be hozzám is egy lódarázs. Épp filmet néztem az öcsémmel és hallottam, hogy valami zümmög, kérdezem öcsémet, hogy mi ez? Azt, mondja, hogy berepült egy nagy éjjeli lepke.

Felkapcsolom a villanyt és jött nekem az állat.

1 másodperc alatt kinn voltam a nappaliban. :)

Aztán visszamentem újságpapírral felszerelkezve és agyoncsaptam. Bár, ha tehetem én is inkább kiengedem, de most nem volt rá lehetőség, mert kicsi a szobám és félő volt, hogy megcsíp amíg az ablakkal babrálok. A chemotox, amúgy nemigazán hatásos, ekkora jószágra, csak szenved tőle és agresszív lesz.

2011. szept. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!