Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kendermagos tyúk jó lenne nekem?

Kendermagos tyúk jó lenne nekem?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni 3 db tyúkot..kendermagosat, mert azok olyan szépek. Nem a húsuk miatt, hanem a friss tojás és a vidéki feeling miatt :)

Soha nem volt még tyúkom, nem tudom, hogy hogyan kell őket gondozni, és azt sem tudom, hogy ez a fajta megfelelő e tojni. Szeretnék minden nap friss tojást. Meddig tojik egy tyúk? Milyen hosszú életű, és ebből mennyi ideig aktív tojó? Köszi ! :)


2011. szept. 7. 17:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
75%

A google jó barát.... csak a fíling miatt...

(egy falusi ember)

2011. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Ez is jó arra h tojást tojjon csak ezt a fajtát meg a fehéreket arra tenyésztik h levágják őket mert ezek a fajták gyorsabban nőnek mint a barna fajta.A TYÚK az olyan 3-4 évig tojik szerintem mi soha nem hagytuk eddig őket.Szerintem csináld azt h veszel kakast is és ha lesz kis csirke akkor azokat hagyd meg mert az idős állatokat sokáig kell főzni:D

Szaporításra viszont a japántyúkot ajánlom(az is ugyan úgy tojik csak kis tojásokat és nem hagy ki annyi napot mint a többi)

2011. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A kendermagos az nem fajta, hanem színezet.


Több fajtának is van ilyen színváltozata. Pl. a magyar, a plymouth rock, hadd ne soroljam.


Ezek a tyúkok évi 160-200 között tojnak. Az első évben a legtöbbet, utána egyre kevesebbet.


Az élethosszt nagyon nem tudni, olyan 2-3 évesen bele szoktak futni a késbe.

2011. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Először is legyen megfelelő helyük lehetőleg kimeszelve, és egy létra amin alusznak persze ne legyen huzatos és zárható legyen, főleg télen.
2011. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, senkit sem akartam sértegetni a kérdésemmel, és csak viccelni szerettem volna a "feeling-el", ezért nem értem a falusi ember rosszindulatú válaszát. Mindegy. Már Tapasztaltam, hogy falun nem annyira segítőkészek az emberek, besavanyodottak, és sokszor tahók...(Tisztelet természetesen a kivételnek)

A google-ban nagyon sok mindent olvasgattam már, de gondoltam megkérdem olyanoktól is itt, akik már benne vannak és csinálják, tapasztalatokkal rendelkeznek..


Természetesen helyük lenne, a férjem építene neki egy megfelelő ólat. A segítő szándékú válaszokat köszönöm! :)

2011. szept. 7. 17:56
 6/13 anonim ***** válasza:
A kendermagos az pont fajta az a plymuth.7-8évig is tojik egy tyúkocska nekem volt 8 éves ami tojt.A gazdaságokban agyonhajtják őket.
2011. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Sajnálom, engem meg már túl sok atrocitás ért, merthogy falusi vagyok... Az ember nem magától savanyodik be. Elismerem, nem vettem a poént, csak mostanában itt is egyre több az olyan ember, aki viccet csinál mindenből.

(egy falusi ember)

2011. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akár tíz éves korig is élnek, de már nagyon fiatalon le szokták őket vágni. Én azt mondom, hogy érdemleges mennyiségű tojást négy éves koráig tojik, legalábbis az enyémek addig szoktak. (Utána is tojik valamennyit, de már csak ritkán.) Oda kell figyelni arra, hogy ne tápláld egyoldalúan. Tehát a kukorica és búza mellé kell neki zöld, meg állati fehérje is. (Nálunk szöcskét/legyet/földigilisztát fognak a telken, de ami férget nem eszik meg az agámám, azt ált. megkapják még mellé.) Amúgy vannak tápok is, azokban állítólag minden benne van. Egyébként egyedül ne tartsd, mert társas állat, legalább két-három tyúkot együtt kell tartani, különben nagyon rosszul fogja magát érezni. Aztán estére be szoktam őket zárni, a rókák és görcsik miatt.
2011. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az jó lenne, ha a kukorica mellett a veteményesből visszamaradt hulladékot adnám nekik? Abban sokminden benne van.. A zöldektől kezdve, mindenféle zöldség (karalábé, krumpli stb.) héja. stb. stb.

Akkor vehetek kendermagos tyúkot, csak vágjuk le kb 4 év után? Egyébként, milyen áron vannak a tojó tyúkok? mennyi idősen érik el azt a kort, h már tojjanak?

2011. szept. 7. 18:07
 10/13 anonim ***** válasza:

17:58


A kendermagos az mint mondtam színezet. A plymouthból is van több szín, nem csak a kendermagos.


Pár példa különböző tyúkfajtákra kendermagos színben:


[link]


[link]


[link]

2011. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!