Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az állatok képesek...

Szerintetek az állatok képesek előre gondolkodni?

Figyelt kérdés

Képesek önálló "döntéshozásra", vagy, fogalmazzunk úgy: összefüggések felismerésére, és ennek tudatában cselekvésre? Nem betanított dolgokra gondolok (kísérletekre, mikor például majmok rájönnek, hogyan nyílik az ajtó, ami mögött élelem van), hanem ösztönös, természetes viselkedésre.

Kíváncsi vagyok, hogy mi a többségi nézet ezzel kapcsolatban, és ha van esetleg valami személyes tapasztalatotok a témában, szívesen olvasnám:)


2011. szept. 20. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
persze. A legegyszerűbb kisérlet ezzel kapcsolatban, ha 2kutya kergetőzik és az egyik elér a kert végére, akkor a másik tudja,hogy fordulnia kell az elsőnek és levágja az útját. Tehát "kiszámolja" hogy a másik merre fog MAJD futni.
2011. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák simán tudják, hogy ha nem vagy ott, nem látod, ha rosszalkodnak. Sőt, (Nat. Geo-n láttam!) ha ott vagy, de becsukod a szemedet, akkor is tudják, hogy nem látsz, tehát meg lehet enni a falatot, amire azt mondtad, hogy nem szabad:)
2011. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
54%
Ha egy kutya meglát egy macská előre elképzeli, hogy szét tépi. A pincsi ezért ugatja a nagyobb macskát mert éberen álmodozik.
2011. szept. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:)

Én is így gondolom, és még ennek ellenére is úgy meghatott, amit olvastam nemrég..:) Magyar oldalon csak itt találtam meg a cikket: [link]


Annyira emberi, nem?:)


De szeretném, ha írnátok még sztorikat:)

2011. szept. 20. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
A kísérletek sem betanított dolgok. Szerintem maguktól jönnek rá, nem mutogatják nekik az ajtón a kilincset.
2011. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De, megmutatják a megoldást a (fent említett példánál maradva) a majomnak, mégpedig a motiválás miatt. Vannak persze másfajta kísérletek is, de nem kísérletre gondoltam, így ez lényegtelen. Nem összehasonlítható ez az összefüggésfelismerés azzal, hogy, ha a pandaanya látja, hogy meg fog csúszni a pici, akkor leesik, de ő megakadályozhatja ezt, és a saját épségét veszélyeztetve elkapja az utolsó pillanatban.


Vagy, legalábbis nekem ez most nem volt szempont.

2011. szept. 20. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!