Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lesz-e valami baja a görög...

Lesz-e valami baja a görög teknősömnek, ha kint hagyom télire?

Figyelt kérdés

Van egy teknősöm, nagy faketrecben tartottam egész nyáron, most már kezdenek jönni a hűvösebb idő, lehet, hogy lassan aludni akar majd.


Be tudja magát ásni. Jó ötlet kinnhagyni?


2011. szept. 24. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd be egy nyugisabb helyre pl. pince, padlás, vagy bármi. Ahol nincs annyira sok zavaró tényező, de a legalacsonyabb hőmérséklet kb. 5-10 fok. Semmiképp ne hagyd kint a mínusz fokokban. Én is mindig a pinyóba raktam a tekiket téli álmot aludni.
2011. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értelek. És a pincében Neked elásták magukat? Vagy csak a föld tetején aludtak?
2011. szept. 24. 09:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Régebben nekünk is voltak. Télire egy ládába tettük őket száraz avarral, homokkal lefedve a pincébe (hogy kapjanak levegőt, de azért meg se fagyjanak), ahol néhány foknál nem volt melegebb. Tavasszal kiássák magukat, ilyenkor néha rájuk kell nézni, felébredtek-e már. Nagyon sok évig éltek így nálunk, csak aztán leléceltek. A lakásban átteleltetést nem javaslom.
2011. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!