Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy kecske mennyit eszik?

Egy kecske mennyit eszik?

Figyelt kérdés

fűn kívül milyen tápot?

akarok venni kecskét hogy legeljen a háznál meg lenne kedvem foglalkozni vele meg helyem is lenne csak azt nem tudom hogy mennyiből jönne ki mire vághatóra megnől

mennyit eszik egy kecske?


2011. szept. 26. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a kecske a leggazdaságosabban tartható jószág, szinte mindent hasznosit: fü, falevél, háztartási maradék söt vigyázni kell mert mindemt megkóstol, pld a cigarettacsikket is. ha van egy kis kert, árokszél, akkor ellegelészik, szóval szinte ingyen van. viszont annyira okos és barátkozó jószág, hogy a levágása... de a tejéért is érdemes tartani
2011. szept. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
2 Liter benzin elég neki 1 napra :D
2011. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem vagy azért egészen normális, ha vágásra akarsz állatot tartani.
2011. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
vágásra? na végre még vannak józan eszű emberek, de több kárt csinál egy kecske mint hasznot: !mindent le rág ami az udvarodon van!!! füvet azt nem ,de minden bokrot és fát haza vág!!
2011. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kukorica ,buza, árpa, zab, kukorica szár, magasra fel kötve!
2011. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon igénytelen állatok. Van aki vágásra, van aki tejelésre tartja,
2011. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 x) ***** válasza:
Ne akarj kecskét én azt mondom.. :D először jajj milyen aranyos aztán meg mikor öklel, megrág és tönkretesz mindent már nem tudsz megszabadulni tőle. De csak vágásra én sem ajánlom.
2011. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem mondj le a kecskéről
2011. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kerül sokba a tartása, egy nagybála szénát nyáron kb. négy hónap alatt fogyaszt el. De nem éri meg vágásra tartani, mert a kecskehúsra errefelé nincs kereslet. A tejre van, de nyilván ha gida születik, azt le szokták vágni, hogy gazdaságosabb legyen, és legyen belőle jó sok haszon.
2011. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

mi nem eladásra tartanánk kecskét meg nem adnánk el a húst

hanem saját célra tartanánk

2011. okt. 8. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!