Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatokkal foglalkozó tudomány...

Állatokkal foglalkozó tudományok, munkák? Mi kell hozzájuk?

Figyelt kérdés

Olvastam olyanról pl.: zoológus, etológus, állatorvos (ezekről írnátok pontosabban?) és még milyen állásom lehet ahol állatokkal foglalkozhatok?

milyen érettségi kell hozzájuk?(kb. jegyek és tantárgyak)

(leginkább a kutyák érdekelnek)


2011. szept. 28. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én állatorvos szeretnék lenni, vagy valami olyan ami állatokkal foglalkozik. :)

Biológia, matematika, kémia, fizika és ha diplomát szeretnél szerezni akkor angol felsőfokú nyelvvizsga.

Ha leginkább a kutyák érdekelnek akkor az állatorvost tudom ajánlani. A zoológus nem nagyon foglalkozik háziállatokkal.

2011. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

németem és latinom lesz felsőfokú de állatorvosira nem biztos hogy felvesznek ezért gondoltam másra

(csak 4.5-ös átlag 8. osztályban)

2011. szept. 28. 21:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én most valami olyasmit hallottam, hogy a középsulikba egyre kevesebb diákot vesznek fel és csak a jó tanulókat... 4.5 átlag az alsó határ. Szval nekem is bele kell húznom attól még h jó tanuló vagyok. ://
2011. szept. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és ezt a német latin felsőfokút nem tudom, hogy ez hogy van. (Na ezt jól megmondtam. xD) Én mindenesetre az angolt fogom letenni. Szerintem neked sem ártana, ha tanulgatnád, mert abból csak jó származhat neked... :)
2011. szept. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A biológiát, kémiát nagyon kell tudnod. a latin csak a hasznodra válik. Biológia szakra jelentkezz fősulira és később lehet szakosodni.
2011. szept. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A latint inkább azért tanulom mert könnyű és szeretem nagyon. A német és az angol kötelező, de az angol nem fog menni a tanár miatt, de ez most mindegy. A kémiából ugyancsak gyenge vagyok (3-4), ezért kell kilőnöm az állatorvosit :( .

Milyen szakma van MÉG ahol állatokkal foglalkozhatok? Olyasmi esetleg amivel akár itt M.o.-n is elhelyezkedhetek? És úgy értem hogy kb. milyen tanulmányi eredmény kell hozzá?

2011. szept. 29. 15:56
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a Biológiát imádom :)
2011. szept. 29. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg lehetsz még állatvédő, állatgondozó (állatkertben), állattenyésztő. Vagy állatorvosi asszisztens :D
2011. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azokhoz mi kell?
2011. szept. 29. 20:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egy adott kutyafajta rajongója vagy, a MEOE-nál szoktak indulni tenyésztői tanfolyamok. De végezhetsz kutyakiképzőit, vagy ha elvégzel a kutyáddal egy terápiás tanfolyamot, akkor járhatsz vele idősek otthonába, fogyatékos gyerekekhez stb.
2011. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!