Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy működnek az állatokon...

Hogy működnek az állatokon végzett kísérletek a kozmetikai cégeknél? És aki nem állatokon tesztel, az min?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

erős idezetűeknek


én láttam olyan képet, hogy nyuszik vannak körben egy nagy kör alakú kalodában, a fejükkel kifelé, és a szemükbe, bőrükre kennek mindenfélét, és azt nem tudják megvakarni, és ott figyelik, hogy napok alatt mitől gyullad be a bőrük.

2009. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Egyszer azt olvastam, hogy a nyulak szőrét leborotválják és ott kenik be a vizsgált kozmetikummal, majd figyelik, begyullad, vagy nem....
2009. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha birod és ha neked nem szakad meg a szived annyira mint nekem,akkor keress rá youtubeon hogy ANIMAL TESTING.

Lesznek a szinonímáira is .

BORZASZTÓ BE KÉNE SZÜNTETNI AZ EGÉSZET!!!

2009. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Ezt érdekes lehet elolvasni, legalábbis az elejét, nem éppen kozmetika, de a témához tartozik.

[link]


Namost való igaz, a kozmetikai ipar a leginkább kritizált, mivel voltak ott durva kisérletek, illetve nyilván ma is van nemegy országban. Csak ugye az a gond, hogy hiába sajnáljuk az állatokat, azt sem lehet megtenni, hogy kijön egy termék, és megvakít több tucat embert. Tehát tesztelni kell. Ha nem állatokon, akkor embereken;) Csakhát ez megint egy csomó embernek böki a csőrét, illetve bökné, márha tudnának róla.

2009. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen kísérletre gondolsz.


A törvény szerint csak egyetlen kísérletben vehet részt egy adott laborállat, ám ezt gyakran nem tartják be.


A kísérletek legtöbbje az állat halálát okozza hiszen az eredményeket gyakran az adott állaton végzett boncolás igazolja.


Az interneten megtalálható az állatokon tesztelő és nem tesztelő cégek listája.


Sajnos arra nem lehet kötelezi a gyártókat hogy tüntessék fel termékeiken ha állatokon tesztelték, de indult egy kezdeményezés, melynek lényege hogy a nem tesztelő végek jelezzék ezt valahogyan saját termékeiken. reméljük lesz belőle valami!


Sok kísérlet egyébként kiváltható lenne sejt szintű tesztekkel, vagy felhasználhatóak lennének hozzájuk a többi cég által már elvégzett tesztek eredményei, hiszen azok elvileg publikusak, de sajnos a tapasztalat szerint inkább ismétlik a teszteket ;/


Lehet interneten keresgetni teszteredményeket, de a legtöbb ilyen dokumentum vírusfertőzött és kilép mielőtt meg lehetne nyitni, sőt rommá fertőzi a gépedet.

Ezek külföldi dokumentumok. Senkinek nem ajánlom hogy ilyeneket nyitogasson, egyrészt mert úgysem fogja érteni a leírtakat másrészt pedig mint mondtam akár a gépébe is kerülhet!

2009. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

tegnap 21:48

Kit érdekel, hogy kinek böki a csőrét, teszteljenek csak embereken! Nem a szerencsétlen állatnak van szüksége arra a bizonyos ajakrúzsra, AKKOR NE IS RAJTA TESZTELJÉK...

egyébként köszi a válaszokat......undorító ez az egész..

2009. ápr. 28. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

na de állj! létszükséglet festeni a szemed?

mert ha még a gyógyszeripari kísérletekkel jönnél....de nem pont a kozmetikával példálózol ami LUXUSCIKK!!!!!


Én nem bánnám ha a gyerek fejét nem könny mentes samponnal kellene mosni mert nem kenem a szemébe és ennyi, vagy embernek érzem magam akkor is ha nincsen új fejlesztésű "kilóméteresítő" szempillaspirál rám kenve, mert nem a kulimáztól vagyok nő!


lehet olyan termékeket venni amiket nem teszteltek állaton...és nem jelent nehézséget ezt kiválasztani a boltban ahol amúgy is ezerféle van miden egyes termékcsoportból.


a cicoma nem érhet annyit hogy állatok pusztuljanak miatta!

2009. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

18 éves lány vagyok!Sztem állatokon kisérletezni undoritó dolog!Állatokat ölni a szépségért?!...Pff.....

[link]


Ezt olvasd el..irnak a módszerekről is ,hogy miket csinálnak..és igazából feleslegesen!Mert ez még csak nem is teljesen biztos!Az állatok és az emberek felépitése úgyanis eltér egymástól,és ami az állatokon nem az embereknél okozhat mellékhatást!És rengeteg más alternativ módszer létezik!de ez mindd le van irva a linkben!

És sztem Te is használj olyan termékeket amiket nem állatokon tesztelnek!Én is azt teszem évek óta és körülöttem még jó pár embert meggyőztem!Én aztán nem állat szenvedése által legyek szebb...

2009. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!